| Aberdeen a întrebat:

Cum sunt vazuti in general bulgarii in lume? Voi cum ii vedeti?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Oameni ca si noi, nu le judec natia, sunt vazuti destul de bine.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Oameni.

| AFR81 a răspuns:

Ii vad la fel ca pe romani, tigani, unguri, sarbi, francezi, englezi, turci, tatari, etc. Ii vad oameni.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Hmmm, am intrat pe omegle si am selectat limba bulgara, erau destul de amuzanti, desi nu prea stiu engleza, fetele sunt chiar frumoase big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt vazuti ca hoti, mafioti.
Eu cred ca noi romanii ar trebui sa ii intelegem cel mai bine deoarece avem cam aceiasi imagine.Imagine conturata de francezi. Francezii mi se par cei mai sireti si perfizi dovada e mottoul lor : libertate, egalitate, fraternitate.Dar realitate e asta :
https://www.youtube.com/watch?v=E3ZpCF1ZLxM
https://www.youtube.com/watch?v=iKWfKjYJ8vM
Astea nu sunt doar glume, o sala intreaga s-a ridicat in picioare sa batjocoreasca romanii.
Majoritatea oamenilor din strainatate nu au habar ca romanii si tiganii sunt neamuri diferite, habar nu au si nici nu le pasa de istoria noastra.Se cred mai tari doar pentru ca s-au nascu intr-o tara bogata, nu pot sa inteleaga ca noi avem tigani la fel cum au si ei. Daca alte tari sunt ajutate cu problemele etnice noi suntem batjocoriti in fata.

| Aberdeen explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns... Ma intriga, din nou, ceea ce vad!

| Armenianeek a răspuns:

Nu am cunoscut unul pana acum, nu am nici o parere in mod special big grin