| Otto2014 a întrebat:

Cum va inveseliti cand sunteti deprimati, dar nu stiti de ce?

9 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Da, sunt şi eu cam deprimată acum. Păi mă gândesc la ceva frumos, sau mă uit la videoclipuri amuzante cu animale sau oameni, Mr.Bean, lucruri amuzante, poze adorabile. Şi mai ascult melodii fericite!

| Doub a răspuns:

Nu fac asta, de fapt, atunci mă gândesc la toate dramele mele.

| Staind a răspuns:

Ma adancesc in stare pana ma dezumanizez, dupa care ma amortesc cu una alta.

| alexandrualind a răspuns:

Eu ma linistesc cu timpul fara sa fac nimica.

| DeathOfDreams a răspuns:

Paradoxal, ascult muzică deprimantă și mă afund mai tare în starea respectivă.

| Sociopat a răspuns:

Ma uit pe hiddenlol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma autocontrolez. Nimic nu e mai bun decat autocontrolul ...starii.In cazul deprimarii este afectat sistemul nervos care poate fi autocontrolat.Nu cu video vesele sau muzica, pur si simplu de la sine.Eu ma numar printre cei ce isi pot autocontrola asemenea stari.

| gemeni6226 a răspuns:

Pun o muzica traznet si dansez sau beau un pahar de vin.

| R0R0 a răspuns:

Ascult muzica si vorbesc cu cineva.