| bleakk a întrebat:

Cum va organizati timpul? Descrieti o zi lucratoare(din saptamana)/scoala si una de week-end cu activitatile pe care le faceti.

5 răspunsuri:
| Ozanaf a răspuns:

Intr-o zi de scoala: Ma trezesc la ora 7. Ma schimb, ma spal pe dinti, imi prind parul, iau masa si plec la scoala. Termin orele la ora 2. Vin acasa servesc pranzul, ascult muzica cam o ora, stau de vorba cu colegele mele de camera( eu stau la camin pe perioada scolii), mai intru pe net, mai vorbesc cu mama sau vreo prietena la telefon. Uneori dorm dupa amiaza.Mai merg si la cumparaturi cand vreau ceva dulce sau am treaba la magazin. Seara la 7 iau cina. Apoi mai ascult muzica, joc un joc cu colegele mele si ma pun la somn pe la ora 11. Sambata: dimineata se face curatenie generala in camera, la amiaza mananc si ies in oras cu o prietena. De obicei sambata merg la mall.Ascult muzica, stau pe net si ma uit seara la un film ceva cu colegele.

| bleakk explică (pentru Ozanaf):

De invatat nu prea..am inteles

| Ozanaf a răspuns (pentru bleakk):

Eu invat doar cand am un test. Iar temele mi-le faceam la scoala.

| bleakk explică (pentru Ozanaf):

Sper ca stii ca nu e bine, daca inveti DOAR cand ai test sa nu ai deprinderi foarte mari, adica o sa inveti strict pentru acel test si nu o sa mai ramana si altceva.incearca sa te axezi pe ceva si temele fa-le ca sunt bune, te fac mai organizata, nu lua in deradere nicio tema.greseala asta am facut-o si eu si acum mi-e greu sa imi dau seama ce imi place.

| Ozanaf a răspuns (pentru bleakk):

Stai linistit! Cu toate ca nu m-am omorât cu invatatul. Am reusit să intru la facultate iar acum sunt studenta. Ca studenta o sa imi dau mai mult silinința pentru ca asta e mult mai importantă.