| anonim_4396 a întrebat:

Cum va petreceati timpul liber pe vremea lui Ceausescu?

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Ascultand radio Europa Libera si Vocea Americii rolling on the floor

| Veme a răspuns:

-citind reviste de tip cutezatorii, sau altele cu experimente interesante si incercand sa le punem in practica
-joc in fata blocului (in vacante) de la 9 la 20 cu pauza de masa la 12
-baba oarba
-bataie cu cornete de hartie si tevi de plastic
-de-a v-ati ascunselea
-puneam portofele din care iesea ostentativ un colt de 100 de lei (o hartie vopsita) legate cu guta in mijlocul drumului si un copil statea in tufis. Ceilalti stateam la 5-10 metri in fata portofelului. Cand un "om mare" se apleca sa-si insuseasca portofelul copilul din tufis tragea incet, incet portofelul spre tufis. In acelasi timp copiii de pe margine incepeau sa strige "Huo! Hotul!"
-ping pong pe mesele de sah
-jucam sah
-jucam carti
-jucam remi
jucam tintar

| harciog a răspuns:

Citind,sport,discoteci in aer liber, excursii de zeci de km, citeodata nevoiti de la cea mai apropiata gara(20 km) pe orice fel de vreme, fotbal cit cuprinde si cam atit pentru ca nu aveam timp liber ca acum.