| gemeni6226 a întrebat:

Cum va vedeti viitorul peste 10 ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vesela,fericita,iubita cu toate visele implinite. Puterea gandirii pozitive am experimentat de n ori in viata cit si puterea gindirii negative.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Misto, stabilit la casa mea cu masina noua & nevasta artificiala

| MihaelaDart a răspuns:

Niciodată nu mi-am făcut un plan pe următorii 5-10 ani, cât și în prezent planurile programate nu le pot îndeplini, intervin altele. Visez la următorul an ce mi-aș dori și îmi doresc să realizez, dar nu planific cu exactitate.

| gemeni6226 explică (pentru MihaelaDart):

Nu e nimic rau ca nu-ti poti inchipui viitorul peste 10 ani doar cu un an inainte dar nici sa faci acest lucru.Eu ca fata mereu am avut vise ce mi-as dori sa fac in urmatorii 10 ani si s-au implinit.Indemn lumea sa viseze uneori visele devin realitate.Este o zicala :ai grija ce-ti doresti ca t-i se poate implini! Mie mereu m-i s-au implinit, nu mereu gindurile dar ceea ce am avut foarte foarte adinc inscris inima.

| MihaelaDart a răspuns (pentru gemeni6226):

Când ești încă adolescent visezi și cu ochii deschiși, îți faci planuri mărețe, când ajungi de la o vârstă se schimba lucrurile. Vei vedea în timp astea, apare stresul cotidian, grijile, responsabilitățile și mintea nu te mai lasă să visezi cai verzi pe pereți, trăiești prezentul, căci și pe o zi pe alta pot apărea multe.
Merg pe principiul "daca alții au putut, pot și eu!" Asta ca să lupți cu viața și să îți întărești starea ta psihologica.

| gemeni6226 explică (pentru MihaelaDart):

Mihaela daca cineva a vazut ceva in timp eu sunt.Am 57 de ani.Dar am visat pana la 25 de ani cand mi-am intilnit sotul care era exact asa cum am visat.

| gemeni6226 explică (pentru MihaelaDart):

Si daca cineva a trecut prin greutatile vietii eu am trecut.In acelasi an la o luna distanta fata mi-a avut accident la o luna imi murea sotul peste 3 luni imi pierdeam locul de munca.Si mereu am reusit sa ma ridic si sa trec mai departe.Esentialul e sa nu te lasi doborit de soarta ci sa mergi inainte si sa crezi ca o poti face.Cum pe vremuri de ce a primit Nadia Comaneci nota 10? Pe linga faptul ca era extrem de talentata a fost cineva care a crezut in ea si a strigat:You can do it! O poti face! Si a primit 10!

| MihaelaDart a răspuns (pentru gemeni6226):

La ce ai visat tu asta inseamna ca ai avut vise premonitorii, este cu totul altceva sa visezi cu ochii deschisi. Nu am facut referire nicidecum la asta. Daca te-ai fi exprimat astfel, ti-as fi raspuns mai detaliat.

| MihaelaDart a răspuns (pentru gemeni6226):

Multi ani inainte! Nu m-am lasat niciodata doborata, ci asta m-a facut sa merg tot inainte, desi nu pot sa-mi vad viitorul care ma asteapta in urmatorii ani. Una ca e sa visez si sa-mi fac planuri desarte, caci stiu intervin altele intre timp si imi sunt stricate, alta e sa am o precognitie si sa stiu ce ma asteapta in urmatorii ani. Am avut vise premonitorii desi erau seara le visam si a doua zi se adevereau exact, nu am capacitatea sa vad peste 10 ani ce se va intampla. Eu sunt persoana nu prea imi pasa de altii cum s-au realizat ei, ci ma intereseaza de persoana mea cum pot eu.

| gemeni6226 explică (pentru MihaelaDart):

Eu la faptul ca am visat nu m-am referit ca in somn. Poate nu ma exprim eu bine.Era exact asa c um mi-am dorit in adincul sufletului.Iar referitor la exemplul pe care t-i l-am dat nu am zis sa urmezi pe nimeni, fiecare are conditiile date, nici eu nu sunt una care se ghideaza dupa viata cuiva dar din conditiile ce n-i sunt date trebuie sa facem sa fie cit de bine. Felicitari pentru vise premonitorii eu nu am avut niciodata.Iar la varsta pe care o am nici eu nu mai planific nimic doar atit ca vreau in pensie peste 3 ani si vreau sa merg la teatru la spectacole, mi-as dori eu si nepoti dar copiii mei ma sfatuiesc sa nu-mi fac astfel de vise ca inca nu au de gind asa ceva.

| RAY a răspuns:

Eu nu-mi fac planuri de astea, o data am facut planuri pe cateva luni si era sa ma intalnesc cu moartea, nu stii daca apuci ziua de maine asta e adevarul, restul sunt iluzi, traiste clipa, momentul cu cei dragi, ziua de azi este cea mai importanta zi din viata ta

| mihai69 a răspuns:

Cu telescopul.

| Sofer a răspuns:

Foarte bogat.

| Bizon95 a răspuns:

Zombie... aaaaaa, VESEL big grin

Răspuns utilizator avertizat