| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Daca am de exemplu in familie o masina veche,cared daca I repar ceva pica latceva si mananca din ce in ce mai multi bani,cum sa fac sa fie iar,,in mintile ei" fsra sa manance atatia bani.Ce ar trebui schimbat astfel incat masina sa sfie ca si cum ar fi noua, fara a mai cere piese foarte des si mai ales sa pot merge sute de kilometric sa stiu ca nu ma lasa in drum?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Costa foarte mult. Ar trebui s-o repari de la cap la coada. Crezi ca merita?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Caroseria, motorul, sasiul

| Serban_Albu_1994 explică (pentru suntserios):

Caroseria si sasiul se aranjeaza la tinichigiu, dar la motor trebuie schimbate anumite mecfanisme.Ce zici tu aici e sa mi iau alta masina

| suntserios a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Te ai prins. o masina veche mereu va manca bani si niciodata nu va fi fiabila

| Serban_Albu_1994 explică (pentru suntserios):

Dar se poate aranja, este imposibil sa nu.Schimbate consumabile si alte nebunii

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in ce stare se afla, daca este un model mai aparte a unei marci care va putea fi la un moment dat considerat o masina de epoca, daca se gasesc piese de schimb originale la pret convenabil, daca..., daca... daca. In cazul in care sunt prea multi "daca" cel mai indicat loc pentru masina respectiva este Rematul.