| RainBow_2697 a întrebat:

Daca ar trebui sa alegeti "parintii sau cel pe care il iubiti" ce alegere ati face in cazul in care familia nu ar fi de acord cu acel baiat/acea fata? ati ramane cu parintii sau ati pleca cu persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

Eu aveam 20 de ani cand am fost nevoita sa iau aceasta decizie, nu aveam un ban in buzunar, nu lucram, dar am crezut in dragostea noastra si ne-am mutat impreuna, chiar dc parintii mei nu au putut accepta, nici acum nu s-au impacat cu ideea, incet am invatat sa ne descurcam, acum eu sunt local manager si el este sef de echipa, au trecut 6 ani jumate de cand am luat aceasta decizie si nu-mi pare rau. crede-ma este greu, au fost momente in care credeam ca nu o voi scoate la capat dar am crezut in dragostea noastra si am luptat. eu nu iti spun ce sa fci, eu ti-am spus ce am facut eu, cea mai buna decizie e cea pe care o iei punand in balanta totul, conteza cat de mult va iubiti si cat sunteti dispusi sa riscati. bafta

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Câte un pic din fiecare.
Pa, pa.

| Narfundo a răspuns:

Sa aleg? Nu stiu...cred ca as lua-o randeaua, as pleca in lume de nebuntongue.

| Adredemesconf a răspuns:

Cred ca as ramane cu parintii...in fond ei ne iubesc de cand ne-am nascut si ne iubesc cel mai multbig grin.
O zi buna!

| stresu a răspuns:

Renunt la cel care ma obliga sa aleg. Cine tine la mine nu vrea sa ma distruga emotional si sa ma imparta sentimental in doua. Daca de la parinti e problema, atunci daca nu merge cu vorba buna, e cazul sa te maturizezi si sa iti faci o viata. Daca partenerul insista sa tai relatiile cu familia, din nou pa.
In principiu nu vreau sa fiu nevoita sa aleg pentru ca probabil as ceda nervos si nu as fi capabila de o alegere care sa nu imi aminteasca zilnic de cealalta tabara. Am noroc la oameni ca altfel as sfarsi singura in codru!

| NUdrogurilor a răspuns:

Parintii, clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cel pe care il iubesc chiar merita, este o persoana speciala si-mi demonstreaza asta l-as alege pe el.