| lenyia a întrebat:

Daca ar trebui sa oferi un singur sfat unui copil despre viata, care ar fi ala?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Urmeaza-ti inima.

20 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ar fii bine daca as fii in stare sa imi dau un sfat mie.

| psiholoaga a răspuns:

Steauadiminetii, si daca ai de ales intre a lua droguri si a nu lua droguri?happy Apreciez intrebarea; citind raspunsurile, mi-a mai venit in minte un sfat, singurul, de fapt, pe care orice copil, chiar daca are 50 de ani, l-ar urma: Joaca-te!

| SweetCandy a răspuns:

Sa nu aiba incredere in oricine!

| xibalba a răspuns:

Nu renunta

| arysa a răspuns:

Lupta pana la capat pentru ce iti doresti!

| remus a răspuns:

Deschide bine ochii, esti cea-l mai frumoasa-s, isteata-t, vei reusi in viata doar prin propriile forte, cinste, bunsimt si sudoare prin munca!

| Artemiss a răspuns:

Viata e grea, nu exista om total fericit asa ca fii puternic si mergi inainte chiar daca ai multe hopuri de trecut!

| Betty18 a răspuns:

Sa ai incredere doar in mama, caci ceilalti din jur iti pot face rau!tongue

succes

| adrianhasde a răspuns:

Traieste-ti fiecare clipa intensa ca si cum ar fi ultima din viata ta si ai mare grija ce-ti doresti ca poate vei deveni istorie!

| lily09 a răspuns:

Crezi ca un singur sfat ar fi de ajuns pentru o viata haotica pe care o traim? nu cred.

| snepy a răspuns:

Invata!

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Fi tu insuti, indyferent de adversar! ca lumea e prea mica pentru atatsia oameny mari!

Răspuns utilizator avertizat
| www a răspuns:

Distreaza-te!

| Ruxy a răspuns:

Pastreaza-ti sufletul de copil...peste ani vei realiza ca avand un suflet de copil, nimic nu e imposibilwinking trebuie doar sa vrei!

| liz23 a răspuns:

Sa nu uiti niciodata sa zambesti, sa visezi, sa crezi, sa lupti!

| Punishment a răspuns:

Daca ai de ales intre a face 1 lucru sau a nu-l face...tot timpul alege sa-l faci. De exemplu daca ai de ales intre a merge in parc sau a sta acasa... alege mersul in parc.

Asta e o intrebare in adevaratul sens... din care chiar poti invata ceva, indiferent de cine esti, sau cati ani ai...

| just_for_my a răspuns:

Chiar daca viata iti ofera lucruri placute si neplacute, intotdeauna sa treci peste si sa pastrezi doar lucrurile placute iar din greseli sa inveti ...sa iti pastrezi zimbetul pe buze chiar daca esti deceptionat sau trist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te tradezi niciodata! Pe tine insuti!
A nu se intelege altceva! Offf...semantica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adu-ti aminte din cand in cand, ca existi!