| Nicholas a întrebat:

Daca poate, sa-mi dea si mie cineva lista cu participantii de la Eurovision 2010.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aici poti gasi toate tarile participante, piesele lor si comentariile romanilor: http://www2.tvr.ro/eurovision/. Da clic pe Semifinale si Finala in partea dreapta a paginii. Succes!

| LoOvE a răspuns:

Care participanti? Cei d ela noi sau cei internationali+ai nostri? Ma rog...

Astea sunt tarile cu participantii:

1. Albania-Juliana Pasha - It´s All About You

2. Armenia - Eva Rivas - Apricot Stone

3. Azerbaijan -Safura-drip drop

4. Belarus -Three Plus Two - Butterflies

5. Belgium- Tom Dice - Me And My Guitar

6. Bosnia şi Herzegovina-Johann Strauss - Thunder and lightning

7. Bulgaria -Miro - Angel si ti

8. Croaţia -Feminen - Lako Je Sve

9. Cipru -Jon Lilygreen and The Islanders - Life looks better in spring

10. Danemarca -Chanée & N'evergreen -- In a Moment Like This

11. Estonia-Malcolm Lincoln - Siren

12. Finlanda-Kuunkuiskaajat - Tyolki ellaa

13. Franţa-Jessy Matador - Allez, Ola, Ole

14.Macedonia-Gjoko Taneski - Jas ja imam silata

15. Georgia-Sofia Nizharadze - Shine

16. Germania-Lenna-Stellite

17. Grecia-Giorgos Alkaios & Friends - OPA

18. Islanda-Hera Björk Je ne sais quoi

19. Irlanda- Niamh Kavanagh - It's For You

20. Israel-Harel Skaat - Words Milim

21. Letonia-Aisha-What for?

22. Lituania -InCulto - Eastern European

23. Malta - Thea Garrett - My Dream

24. Republica Moldova- SunStroke Project & Olia Tira - Run Away

25. Olanda - Eurovision 2010 - Sieneke - Ik ben verliefd

26. Norvegia-Didrik Solli-Tangen - My Heart Is Yours

27. Polonia -Marcin Mrozinski - Legenda

28. Portugalia - Filipa Azevedo - Há Dias Assim

29. România -Paula Seling si Ovi-Playing with fire

30. Rusia-Peter Nalitch & Friends - Lost And Forgotten

31. Serbia -MILAN STANKOVIĆ - OVO JE BALKAN

32. Slovacia-Kristina - Horehronie

33. Slovenia-Ansambel Žlindra & Kalamari - Narodnozabanvi rock Slovenia

34. Spania -Daniel Diges - Algo Pequeñito

35. Suedia -Anna Bergendahl - This Is My Life

36. Elveţia -Michael Von Der Heide - Il pleut de l'or

37. Turcia-Manga - We could be the same

38. Ucraina-Alyosha's -second rehearsal

39. Marea Britanie-Josh Dubovie-Thats sounds good

Astia sunt concurentii romani:

Come as one / Baruta Gabriel – juriul recomanda schimbarea interpretului – 97 pct
It`s not too late / Andrei Tudor / Paula Seling&Kamara Ghedi – 97 pct
Searching for perfect emotion / Vlad Cretu / juriul recomanda schimbarea interpretului- 93 pct
Running out of time / Bourosu Daniel / Pasager – Ovidiu Anton, Daniel Bourosu, Daniel Vlad, Gabriel, Doru Diaconu, Roxana Matiasici – 90 pct
Playing with fire / Ovidiu Cernauteanu / Paula Seling & Ovidiu Cernauteanu – 89 pct
See you in Heaven Michael / Mircea Romcescu / juriul recomanda schimbarea interpretului – 89 pct
Come along / Vlasceanu Bogdan & Turcu Paul / Laura Petrescu & Preda Mihai – 88 pct
Jack Pott / Marias Mona, Rogoz Tudor, Sandru AnaMaria, Crivaci Razvan / Crivaci – 88 pct
Around around / Catalin Josan – 85 pct
Crazy / Deac Alexandru / Ungureanu Alexandra – 83 pct
Love is war / KEO / TINA G – 82 pct
I`m running / Ilie Cornel / Dalma Kovacs – 81 pct
Save Their Lives / Eduard Carcota / Luminita Anghel, Tony Tomas, Adrian Piper – 80 pct
Baby / Mihai Alexandru / juriul recomanda schimbarea interpretului – 79 pct
Lay me Down / Manolache Vlad, Costea Laurentiu, Piscunov Alex, Bacula Ionut, Ionescu Tudor- 79 pct
Surrender / Matache Razvan & Zoltan Pop / Anda Adam – 79 pct

M-am chinuit 2 ore sa-ti iau tie participantii, sper ca te revansezi cu o funda! waiting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.eurovision.tv/page/oslo2010/the-participants
In stanga, faci click pe fiecare tara si vezi cine si cu ce melodie a participat.