| BUBULINA a întrebat:

Dacă te porţi urât la tinereţe, vei muri cu tristeţe.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Logic, sunt de acord! Daca ai facut ceva rau la tinerete, nu vei putea fi mandru, fericit de realizarile tale. Nu vei trai linistit si nu vei putea muri sa zicem. cu fericire(sa fii mandru ca ai lasat ceva frumos, bun si de folos in urma ta.).

O seara buna!

Daniel.

5 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

In sensul ca vei ramane singur, ca vei muri singur, nu? Probabil, dar multora le place singuratatea si cei care poarta urat la tinerete, cu siguranta vor gasi persoane de aceeasi speta care sa le fie alaturi si se completeaza. Nu poti aprecia daca te-ai purtat urat fiindca asa ti-e atitudinea. Si cu siguranta, la cate milioane de oameni sunt, iti vei mai gasi persoane care au acelasi caracter infect si-ti vor fi alaturi. Si nu cred ca acele persoane vor muri cu tristete. Din pacate, binele si raul nu se echivaleaza pe parcursul vietii.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Depinde, daca totusi ai ratiune, da... mori cu tristete caci toti te vor uri si ocoli din cauza greselilor si a comportamentului tau de rahat din tinerete. Poate nici proprii tai copii nu vor trage cu tine.
Dar de esti nebun... nu o sa iti pese de ceilalti si mori acolo-n nebunia ta.

mira
| mira a răspuns:

In principiu este adevarat.

| inna a răspuns:

Sigur vei muri cu tristete daca ai constiinta patata.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Asa e ..deoarece vei avea constiinta incarcatawinking
Ps:ai facut o rimabig grin