| camelia1812 a întrebat:

Daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista in lume nici macar patru prieteni. ce credeti despre acest citat? vi se pare adevarat?
voi aveti un prieten in care puteti sa aveti cea mai mare incredere, sa-i spuneti totul?

Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Asta pentru ca in ziua de azi prietenii sunt o comoara rar intalnita.
In momentele de fata pana si prietenii sunt materialisti. Daca ar fi sa ne stim gandurile unul altuia probabil lumea ar fi intr-un continuu razboi fizic si psihologic.
Sigur, eu am prieteni in fata carora imi dezvalui sufletul, mintea, binele si raul.
Prieten este acela care iti demonstreaza ca merita sa iti pui nadejdea un el atunci cand esti ranit, atunci cand plangi, atunci cand zambesti si atunci cand salvarea cea mai de pret o reprezinta lumea prieteniei.
Numai bine!

2 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Am, mama mea, in ea pot sa am incredere, iar citatul acela e adevarat, unii se cred mari si tari, dar daca ar sti ce cred de fapt oamenii despre ei, atunci nu ar mai avea nici un prieten, cu alte cuvinte s-ar simti jigniti pentru ca si ei au jignit la viata lor si vor vedea cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal ca te-ai supara foarte repede sau te-ai simtit jignit, condamnat. Dar daca ar exista aceasta functie, probabil noi n-am exista in acest moment.