| IonutValeriu a întrebat:

Se zicea dinainte de alegerile din SUA ca daca iese Biden presedinte va incepe curand un razboi, iar acum tensiunile Rusia - Ucraina.
Daca Rusia ar invada Ucraina, care ar fi consecintele?
Sunt sanse in caz de au ceva si cu noi Rusii, sa ne lase in ploaie Americanii?
Tare imi e frica ca din 2022 va incepe ww3

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti mai fie frica decat de ce poti face tu si nu faci, fiindca un razboi de aceasta anvergura nu incepe prea curand si apoi, tu chiar nu poti infleunat cu nimic, aparitia lui.
Nu-ti mai crea probleme si sters acolo unde nu sunt!

Vad ca ai numai 18 ani, deci focus pe scoala, pe ce vei face cand termini liceul samd.
Scoala este cea care ar trebui sa-ti dea batai de cap, nu politica si masicarile de pe glob. Lasa aasta in seama conducatorilor si oamenilor politici ca tu oricum nu poti misca un fir de praf, in vreo directie politica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Romania e parte Nato si va avea sprijinul tutror tarilor implicate. De aia Rusia nu va ataca niciodata o tara Nato.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu cred că NATO ar risca un război atacând Rusia ca să apere Ucraina, care nici nu-i stat membru. Din fericire, România e membru NATO, deci noi suntem în siguranță.

| Ciprian09 a răspuns:

Dacă ar ataca Ucraina, ar fi în primul rand consecințe economice. apoi
Citește Articolul 5!
Nu este tara membra NATO în primul rand Ucraina, dar se poate suplimenta cu armament și echipamente de către cei din NATO! România cred ca au făcut pact de aprovizionare, deși, în loc sa facă treaba asta pentru cei din MAN au decis sa o facă pentru alții...trist!