| Szidonia1234 a întrebat:

Cum as putea sa ma maturizez? Cum sa ma comport si cum ar trebui sa vorbesc cu oamenii pentru a evidentia acea maturitate? int-o relatie serioasa cum sa ma comport cu persoana iubita? As dori raspunsuri serioase..multumesc

5 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Maturizarea este un proces care se desfasoara pe tot parcursul vietii ..si cred ca fiecare om are propriul sau ritm natural. observa-ti ritmul personal si respecta-l..il poti compara cu alte ritmuri daca vrei, dar ai incredere ca ritmul tau este cel mai bun pentru tine.

Mult succes.

| Aramyx a răspuns:

Fii diferit, citeste o carte! Te-ar ajuta.

| S0XoSoxo a răspuns:

Nu trebuie sa ne ceri noua ajutorul, pentru ca maturitatea este in spatele tau probabil nu este inca dezvoltata dar de multe ori maturitatea vine atunci cand sti sa iti rezolvi problemele singur. si cu relatia arata-i ca esti un om de milioane si fa-o fericita fa-o sa rada si sa se simta foarte bine cu tine si nu te ascunde fi tu insuti invata sa fi un om cu vrei tu nu te schimba si o sa vezi ca o sa fie bine sa fi politicos cu ea grijului si sa ai grija de ea

| INGERsiDEMON1426 a răspuns:

Ar trebui sa fi respectuos, civilizat, sa te imbraci frumos in costum de mergi la ceva eveniment mai special sa te comporti ca un om matur sper ca sti despre ce doresc sa vorbesc. Funditttaa?

| Szidonia1234 explică:

Daca iubitul meu ma crede prea copilaroasa..si nu-mi zice problemele lui fiindca nu crede ca nu-i pot oferi sprijin si nu-l inteleg..cum pot ii pot arata ca sunt mai matura decat crede el?