| Maxiela a întrebat:

Daca vreau ca imaginea de profil de la facebook sa fie doar pentru mine de ce imi apare in lista prietenilor, iar in dreptul albumului o stea. Cand alegi pentru cine sa fie vizibila(prieteni, prietenii prietenilor) cum stii pe cine ai selectat? Cum sterg dosarul sau cum fac sa nu imi mai apar stea sub el?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca de prin septembrie cand iti pui o imagine la profil, facebook o pune publica, acea steluta inseamna ca poti sa pui la fiecare imagine cine poate s-o vada.
http://i.imgur.com/iz6Ck.png
Albumul cu pozele de profil nu poti sa-l stergi, dar, cum ziceam, poti pune la fiecare sa vezi doar tu. Pentru only me apare un lacat.
Ai inteles?

| Maxiela explică (pentru Mădă0611):

Da, dar la fiecare poza care o selectez cum vreau sa apara in josul albumului tot steau imi apare, daca poza e publica o pot vedea toti de pe facebook(prieteni sau nu) sau atunci cand cauta o persoana, poate da peste profilul meu? Mentionez ca contul meu e doar pentru mine, daca pun poza ceilalti vad doar poza sau si profilul?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Maxiela):

Asa apare la album, dar la imagine apare public, prieteni, sau doar eu. Da, daca e publica, o vad toti, in sensul ca pot da click pe ea, daca nu e publica, iti vad imaginea de la profil, dar nu pot sa dea click pe ea, sa o mareasca, sau sa dea share.

"daca pun poza ceilalti vad doar poza sau si profilul?" nu inteleg. Prin "profil" te referi la informatii/date despre tine? Daca da, le poti pune "only me".

| Maxiela explică (pentru Mădă0611):

Deci, sa inteleg ca poza de profil nu va fi copiata, marita etc daca e doar pentru mine si ca informatiile si tot ce postez eu vor ramane secrete daca selectez ''only me''?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Maxiela):

Exact!

| Maxiela explică (pentru Mădă0611):

Multumesc!