| MAIA18 a întrebat:

Daca vreau sa expediez un colet prin posta se poate ca cel caruia ii expediez coletul sa imi trimita bani pe produs prin posta? Sau doar prin cod bancar?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește colet cu ramburs. Astfel dta specifici la expediere câți bani vrei de la el. Când primește coletul, acesta i se livrează după ce eș achită către poștă valoarea ramburs. Apoi poșta ți-o trimite ție.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate sa-ti dea banii ramburs, adica sa trimiti colet cu ramburs si cand ajunge la el sa dea banii care apoi ajung la tine dupa cateva zile tot prin posta. Dar nu iti recomand pentru ca sunt multi neseriosi si daca nu ridica coletul, el se va intoarce la tine si o sa platesti transportul dus intors degeaba (vreo 30 lei)