| Biencutza_3047 a întrebat:

Dati-mi si mie exemple de statusuri de dragoste frumoase... FUNDA

Răspuns Câştigător
| Honamy a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

~Te iubesc~ am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte ~Te iubesc~ am scris pe plaja... dar un val obraznic, v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv. ESTE SCRIS ~TE IUBESC~ in inima mea si de ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA... pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri…

Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti…

Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC!

Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant…

Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez…

As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc.

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!

Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU, supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine.

Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL!

Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi!

O simpla Aventura trece in doua luni. O dragostea la prima vedere trece in 2 ani. O iubire iti schimba total viata.

Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving.

Sper ca sunt bunewinking

2 răspunsuri:
| mysterious a răspuns:

Lasa-ma sa fiu eu steaua ta, in drumul tau, sa iti luminez viata, sa iti veghez pasii, sa te invalui cu toata dragostea mea si sa te conduc intr-o lume plina de iubire. Lasa-ma sa te iubesc, sa te alint, sa fiu alaturi de tine atunci cand ai nevoie, vreau sa iti arat cat de mult insemni pentru mine.

Sarutul tau este singurul meu motiv pentru. care ma trezesc dimineata, pentru. ca te iubesc enorm si fara tine viata mea ar fi trista fara bucuria de a mai trai, dar pentru. ca esti tu asta imi da putere sa fiu zi de zi cu zambetul pe buze, nu'mi ajung cuvintele sa-ti scriu cat de mult te iubesc, de acea vreau de acum sa-ti dovedesc.

Esti parfumul suav al crinilor albi ce inflooresc in sufletul meu patimas.Esti picatura de roua ce se oglindeste pe petala unui trandafir.Esti o raza de soare care ma cuprinde in bratele-i calde.Esti mireasma vintului de primavara ce-mi mingie parul.Esti lacrima ce aluneca pe obraz si se sparge in palma mea.Esti visul meu care ma tine treaza.Esti luna care ma priveste-n noapte.Esti o iluzie, durere, soapta.Traesti ca iubesti, asa esti tu si te iubesc asa cum esti.

Tu ai fost si vei fi iubirea mea. Din clipa-n care te-am vazut mi-am spus ca tu esti cel pe care il asteptam de mult timp.Am facut tot posibilul sa ajung la inima ta dar...se pare ca tu nu mai lasat cel putin la inceput.Atunci in minte mea totul era confuz``Oare chiar iubeam?``Dar oare ce inseamna sa iubesti? Era oare acel sentiment care te facea sa te simti de parca tu conduci intreaga lume, cred ca asta e pentru ca pentru prima data simt in al noualea cer dragostea ta. Te iubesc, te iubesc, Nu ma refuza.

De-ar fi toti barbatii la fel de minunati ca tine n-ar mai exista femei nefericite! Imi pare rau pentru ele dar tu esti al meu si esti singurul lucru din viata mea pe care nu sunt dispusa sa-l impart cu nimeni.