| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDA : Buna, as vrea sa ma ajutati cu ceva : am o relatie(la distanta) de doua luni aproape, prietenul meu s-a despartit de fosta pentru mine si acum mi s-a zis ca s-a intalnit cu ea intr-un parc ( nu erau doar ei 2, dar stateau unul langa celalalt) nu e prima data cand aud ca s-au intalnit dar e prima data cand mi s-a zis ca s-au intalnit intr-un loc public... inca nu am vorbit despre asta, dar data trecuta cand am mai vorbit despre asta a zis ca nu are nimic de impartit cu ea si ca nu mai au nimic. Pe retelele de socializare ea zice ca sunt cei mai buni prieteni... cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Deci tu suferi pentru un necunoscut,care s-a intalnit intr-un parc cu o necunoscuta...
Draga mea,ia-ti cel mai bun prieten si iesi la un film,la o plimbare,la patinaj cat mai e timp,nu-ti mai pierde vremea pe net si inchisa in casa,viata e vie,alive,pulseaza si respira,ar trebui sa zburzi la varsta asta,problemele vietii inca nu te-au sufocat,esti tanara,esti libera si stai sa te necajesti pentru un mic neserios care se joaca cu doua fete!
Si,apari dupa o saptamana in care n-ai deschis deloc calculatorul, razand fericita si povesteste-i ce frumos e afara, intre oameni, intre prieteni!
O sa intelegi abia atunci cat de putin iti va pasa de ei!
Viata ti-o poti trai in rolul tau principal de primadona sau ca un biet figurant sters, privind la rolurile principale ale celorlalti.
Tu alegi ce si cine vrei sa fii!

3 răspunsuri:
| Ionescu_Andrei_1994 a răspuns:

Ar trebui sa il iei pe prietenul tau si sa ii explici ca nu iti convine ca el sa umble cu fosta lui prietena. exprima-ti punctul de vedere sau vei ajunge sa fii trista

| CiocolataCuPiper a răspuns (pentru Ionescu_Andrei_1994):

Pai poate ei mai au o relatie... asta vreau sa aflu happy

| DanaXD a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa vorbesti clar cu el pentru ca el poate are drepate, bine acum depinde si de circumstante adica tu il cunosti mai bine si sti cum e firea lui.