| Laly_4113 a întrebat:

DAu rezistenta la sport in curand si as dori sa stiu :cand alerg pe o distanta mai mare cum sa imi respir ca sa nu obosesc? Dau fundita

2 răspunsuri:
| Andra2503 a răspuns:

Ofteaza... scoti mai mult aerwinkingwinkingwinking

| Damian4606 a răspuns:

Cand respiri conteaza ca o cantitate cat mai mare de aer sa intre in plamani pentru a oxigena sangele si a pulsa mai puternic in muschi. In acest fel nu conteaza cum respiri.Important este ca trebuie sa ti gura intredeschisa si relaxata pentru a patrunde si iesi aerul. Poti inspira pe ambele cai. Incearca si o sa vezi ca este mai bine. Aerul sa nu fie rece.