| ioanacoruga4567 a întrebat:

De ce am de foarte multe ori tendința de a mă uita in spatele meu chiar dacă știu că nu e nimeni? Chiar și când sunt în casă și stau pe telefon in pat am chestia asta de a mă uita in jurul meu, in stânga și în dreapta, fac asta de foarte mult timp. Cum as putea scăpa de ticul asta?

3 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Faceam si eu asta acum cativa ani, dar nu stiu de ce. Acum mi-a trecut.
Poate ti-e teama de ceva sau doar te simti singura.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Știu Cum e căci am și eu ticul ăsta dar nu e rău că îl ai căci sa știi ca nici o data nu poți sa știi ce e la spate. Mai bine mai sigur decât prea lejer.
Dar eu nu mă mai uit așa des, mă uit din 3/5/7 maxim 10 minute în spate.

| Username272 a răspuns:

Hmm, ai o frica sau ceva de te tot uiti, si filmele de groază m-au afectat si făceam ca tine, încearcă cand iti vine sa faci asta, închide ochii respiră adânc de câteva ori, si sa te gândesti ca nu este nimeni, multa sanatate!