| Superior a întrebat:

De ce barbatii cheltuiesc bani pe masini si tehnologie, de asemena fiind pasionati de asta iar femeia e in stare sa cumpere posete de 1000 lei (bani de care barbatul si-ar lua telefon nou,placa video noua,si-ar tuna masina,televizor nou etc si ar fi cel mai multumit). Ce le face pe femei sa dea atatia bani pe "NO SENSE" pe care abia le foloseste?" (nu zic ca asa e la toti, dar sunt cazuri de >genul)SCORPION FATALITY

67 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

LOL, mama e scorpion, si e in stare sa dea banii pe orice vede prin magazine. LOL. Eu sunt cam la fel ca ea, nu am de ce sa ma plang, dar tata si sora mea sunt exact opusul nostru, LOL.

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Asa mama, asa fiu. Asa tata, asa fiica.

| T0T a răspuns:

Femeile sunt mult mai puțin practice. E un moft de ale lor și vor să se răsfețe sau să fie răsfățate ca niște pisici pretențioase. Eu iubesc tehnologia și îmi place să fiu practic când achiziționez ceva. Primează raportul calitate-preț-trebuință.

| Superior explică (pentru T0T):

Iar intr-o intrebare legata de ce femeilor nu le pasa cum arata masina ce o conduc, raspunsul era ca femeile sunt mai practice decat barbatii... Femeia e o fiinta care nu poate fi inteleasa... cel putin de mine,,,,

| T0T a răspuns (pentru Superior):

Nu poate să fie înțeleasă că uneori acționează ilogic sau că cel care încearcă să o înțeleagă e prea prost ca să o facă. În cazul tău tu alegi varianta corectă. Femeilor cum să nu le pese mașina pe care o conduc? Haha, asta crezi tu. Nu le pasă caractersiticile mașinii că nu prea le au cu mecanisme, cu motor și altele dar le pasă de culoare și brand, fii sigur de asta. Cine ți-a spus că sunt mai practice ori e femeie ori e de pe altă lume laughing Normal acum depinde și de femeie, însă asta e la general.

| Superior explică (pentru T0T):

Vad ca femeile prefera micro-carurile alea mici si urate, ori au masina o masina decenta, dar e mizerabila de noroi, daca le-ar pasa ar duce-o intr-o zi la spalat...

| T0T a răspuns (pentru Superior):

Ia vin-o cu un Bugatti la o femeie să vezi cum o impresionezi. Zilele astea am văzut o femeie la volanul unui X6 și nu e prima oară când văd femei la mașini calumea. Odată eram cu un amic și erau niște fete/ femei cu o decapotabilă și ne-au claxonat laughing Eh acum nu fiecare femeie își permite să aibă cine știe ce mașini. E adevărat că sunt multe femei care preferă mașini mai micuțe însă și femeile pot fi delăsătoare și asta include și mașina. Crezi că bărbații au așa multă grijă de mașinile lor dacă nu au mulți bani și au un Golf?

| Superior explică (pentru T0T):

Golf-ul nu e preferatul meu, dar e o masina decenta, ce a facut furori candva, macar nu e Dacia 1300. Iar in legatura cu X6, femeile ori prefera conserve pe roti, ori container pe roti.

| T0T a răspuns (pentru Superior):

Golf-ul încă e o mașină foarte bună ca raport calitate-preț. Pentru cei cu un buget limitat e una dintre cele mai bune alegeri. Adevărul cu femeile e că preferă lucruri diferite dar ele se uită doar la aspect și brand! Așa de exemplu și cu telefoanele. Cam toate fetele/ femeile ce le-am întrebat de ce și-au ales acel telefon mi-au spus: "Pentru că era drăguț" laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Alea imi plac mie, golfurile, una tunata si bengoasa, toate privirile le atragi cand o turezi)))))

| Superior explică (pentru T0T):

Da,dar conteaza si camera sa fie buna ca sa-si faca poze cu buzele umflate si efect albinegru sau sepia, apoi sa se puna pe Facebook happy Pe bune, cand vad asta imi vine sa le pun sa manance o portocala injectata cu suc de muraturi si sare.

| T0T a răspuns (pentru Superior):

Haha sau să își facă poze cu față de câine laughing Îmi plac câinii, dar câinii naturali...

| BloodyLips a răspuns:

Nu sunt toate la fel. Și eu as lua un telefon nou.Dar e de înțeles ca dacă femeia are salariu bun sau e întreținută prefera sa își ia poșetă de 1000 de lei decât de 60.Pentru ele nu e un moft, e o poșetă ieftina.Își permit.Majoritatea nu sunt asa.Mai sunt și cazuri în care vezi studente cu geanta guess care n-au bani de un abonament de ratb și stau cu fundul ca pe ace sa nu fie prinse. Sau n-au 5 lei pentru metrou și își saltă cracii de sub fusta de 700 de euro ca sa sara peste barele alea.Asta e pura prostie de care merita sa razi.Achiziționează chestii ca astea pentru ca trăiesc din impresia lumii, mai ales din impresia celorlalte femei.Genul de persoane care n-au nicio calitate și încearcă sa impresioneze cu faptul ca pot da multi bani pe țoale. La cat de redusa e lumea în ziua de azi, porcăria asta chiar e apreciata și o sa se răspândească. Prostia n-are sfârșit. Trecând peste, mai sunt și oameni care prefera calitatea. 1000 este exagerat.Eu am dat 380 de lei pe un rucsac pe care l-am luat la liceu tot anul. Evident, au existat pitipoance care s-au mirat de faptul ca sunt la liceu și nu am luat o geanta.Nu mi-ar fi încăput niciodată toate cărțile intr-o geanta. Practic.Cum am spus, difera de la persoana la persoana. În ziua de azi din ce în ce mai puțin, caci lunea continua sa se poarte de parca dacă ești prost e ceva uimitor și demn de urmat.Generalizezi aiurea. Sunt foarte puține femei care au încredere în ele și dau banii pe rahaturi.

| T0T a răspuns (pentru Superior):

Eu mi-am luat un ghiozdan de 100 de lei ce l-am ținut 4 ani și încă îl mai țin. Cum am zis nu se compară din punct de vedere practic chiar dacă vor să pară că vai și ele sunt practice. Pot fi(deși în cazuri destul de rare) însă nu există grad de comparație. Femeile mereu vor căuta lucruri frumoase ca aspect în primul rând și de asemenea vor frecventa magazinele mult mai mult. Asta văd peste tot unde mă duc însă unora nu le place să recunoască laughing Cred că și tu ai observat asta că altfel nu mai puneai întrebarea. Adică să fim sinceri, să fim ipocriți să zicem că nu e așa laughing Faptul că le place să fie și sunt răsfățate de asemenea le permite să își facă mofturile, iar un moft rămâne un moft, indiferent de câți bani ai. Bill Gates de exemplu umblă numai cu haine ce par ieftine(nu știu cât de ieftine sunt). Chiar dacă ai mulți bani de ce să nu iei o poșetă cu 200 de euro în loc să dai 1000? (de aceeași calitate zic) Doar că ai bani și vrei să te lăfăi? Eu nu cred că se îndepărtează asta nici măcar puțin de a fi moft.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Amc merg cu mana la cumpărături. Ar trebui sa imi iau un sac de dormit. Mereu plec cu tata sa ne uitam pe la telefoane, laptopuri, casti cat timp mama cutreieră toate raioanele. Si cand comanda ceva online sta cu orele.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Poșeta de 200 de euro nu e ca cea de 1000. Exista multe femei practice, ești ipocrit dacă spui ca nu. Exista multe care nu se uita doar la aspect.Ma rog, depinde și in ce mediu te învârti și cu ce fel de fete vorbești.winkingDacă o luam pe calea asta, și voi faceți multe lucruri nefolositoare.Voi băgați bani în jocuri, în stream, etc.Va distrați, nu zic ca nu, dar nu va ajuta cu nimic. Încetați sa mai judecați lucrurile pe care dam noi banii, ca nici voi nu ii investiți în vreo afacere sau faceți ceva cu adevărat bun cu ei.Noi suntem sexul frumos.Ne place sa luam lucruri care ne pun în valoare.Ne place sa ne îngrijim,sa dam banii pe creme care ne fac pielea fina,parul fin și lucios, pe oja, pe parfum, pe haine care ne evidențiază culoarea ochilor și formele. Spui ca e inutil, dar sunt sigura ca nu ti-ar plăcea o femeie care sa nu se ocupe deloc de aspectele astea.Sunt sigura ca ti-ar plcea ca buzele iubitei sa fie catifelate în loc de aspre. Parul ei moale și parfumat în loc de aspru și încurcat. Sa poarte o rochita eleganta în loc de trening și papuci atunci când plecați undeva. Dacă as avea salariul de 80.000 euro, de ce nu as da 1000 pe o geanta atunci când ma duc sa îmi cumpăr una? De ce sa nu dau 100 pe o crema in loc de 20? M-ar durea undeva de impresiile lumii.Bill poate este o excepție, nu știu. Oricum, sunt sigura ca nu are în garderoba doar haine de la piațăwinking

| Superior explică (pentru BloodyLips):

Eu cred ca machiajele fac femeile mai urate cu timpul, cand inceteaza sa le foloseasca happy

| RAY a răspuns:

Pentru ca asa am evoluat la barbati le placea lucrurile iar la femei le place sa lege legaturi emotionale, barbati ori vanau ori inventau ceva care sa le ajute in scimb femeile cresteau copii si culegeau legume, azi si fetele prefera ultimul iphone ca sa fie in pas cu prietenele ei, pentru noi jucarile sunt ceva cu care concuram, aratam ca suntem superiori altor masculi, cel mai bogat are cea mai frumoasa femeie astfel demonstreaza ca e alfa, inca de mici exista copii beta si alfa

| T0T a răspuns:

Uite ai revenit deja cu un nou cont.

| T0T a răspuns:

Vezi ce faci cu OPC-ul ăla rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Fantastic acest individ, isi face conturi pe banda rulanta si mai are tupeul fantastic sa comenteze de altii pentru nu stiu ce motiv, un gram de rusine nu are...

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Nu, nu pun atâta accent pe lucrurile enumerate de tine. O fată poate arăta ok și fără să dea mulți bani pentru asta și fără să facă din asta un adevărat hobby. Cei mai mulți și buni afaceriști sunt bărbați, anyways. O femeie frumoasă nu are nevoie de atâtea haine și cosmetice ca să se pună în valoare ci ea se poate pune singură prin ce i-a oferit mama natură. Nu e nevoie să arunce atâția bani pe așa ceva. Plus că pentru mine oja și parfumul sunt o absolută nulitate, să nu mai zic că fardul, fondul de ten prefer să nu fie decât să fie. Prefer naturalețea deci și aia dă cu adevărat, din punctul meu de vedere, frumusețe unei fete. Cum am zis dacă ai bani mulți și îi cheltuiești aiurea tot o cheltuială aiurea rămâne.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

E mai frustrat decât orice am văzut în viața mea și iar își dă importanță. După îmi dă mesaje să arate că de fapt nu e frustrat și nu își dă importanță dar ține mereu să se contrazică cu fapte. laughing Reprezintă ridicolul în persoană.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Are rost sa-ti bati capul cu astfel de oameni? Eu unul incerc sa-i evit cat mai repede posibil, nici cea mai mica tangenta nu vreau s-o am cu ei.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Crezi că îmi bat prea mult capul? De mult am încetat să fac asta.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ai chiulit de la facultate de esti prezent p-aici?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Azi nu am facultate.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Si ziceai aseara ca vei da comanda de tricouri? Cam pe la ce preturi se incadreaza tricourile la voi?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Depinde. Ăla pe care vreau eu să mi-l iau e 35 euro. Mi-a mai plăcut o șapcă însă cam la același preț laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

160 de lei in cap ar veni,, sincer sa fiu nu este deloc mult, sunt originale si e o placere sa le porti, da bine si la ochi cand le porti, nu vezi pe multi sa poarte insemnele echipei care sa fie originale.
Am gasit o data intr-un fan shop un trenning cu Arsenal, imi venea de minune, costa vreo 30 de euro, cam asa, dar cand m-am uitat la pantaloni, erau manjiti pe interior cu ceva rosu si am zis pas, am zis ca mai caut, si de atunci tot caut ceva care sa-mi placa