| Superior a întrebat:

De ce barbatii cheltuiesc bani pe masini si tehnologie, de asemena fiind pasionati de asta iar femeia e in stare sa cumpere posete de 1000 lei (bani de care barbatul si-ar lua telefon nou,placa video noua,si-ar tuna masina,televizor nou etc si ar fi cel mai multumit). Ce le face pe femei sa dea atatia bani pe "NO SENSE" pe care abia le foloseste?" (nu zic ca asa e la toti, dar sunt cazuri de >genul)SCORPION FATALITY

67 răspunsuri:
| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nici eu prin magazine nu prea am găsit ceva cu adevărat ok, care să îmi placă, de aia m-am gândit să mă uit și pe internet deși odată m-am păcălit cu un tricou luat pe net. În fine aici nu mai cred că va fi vorba de așa ceva. Majoritatea chestiilor ce le vedeam pe la magazin erau tricouri de teren, cum ar veni. Am avut din ăla când eram mai mic iar acum că nu prea mă omor cu fotbalul(să joc, zic) prefer ceva mai de stradă. Dar pentru o drumeție ar merge un trening deși în ultimele mele drumeții am mers mereu cu blugi.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Stiu exact la ce te referi, la tricouri simpliste cu logo-ul pe centru mai animat sau mai frumos conturat.
Am vazut si eu pe net tricouri complet albe iar pe interior sa fie logo-ul Tunului cu mesajul ' London is RED' sau am mai vazut tricouri cu avatarul meu pus pe un tricou,, bine aici poti sa-l imprim si eu, dar nu e aceeasi calitate la ala original.
Ala mai de strada care sa te arate suporter adevarat, ca faci parte dintr-o grupare de suporteri de-ai echipei ))))))

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Da, la ceva de genul m-am gândit și eu. Mă bucur dacă avem gusturi asemănătoare, totuși echipe diferite susținute. Iar cu imprimarea clar nu va fi aceeași calitate. Am luat eu niște tricouri cu imprimeuri cu niște formații și erau destul de prost făcute, clar doar au luat poza și s-au dus la o din asta ce face așa ceva. Nu erau o firmă serioasă. Eh, faptul că sunt oficiale îți dai seama că e cu totul altceva.

| T0T a răspuns:

Aduci puțin cu tipul din imaginea ce ți-ai pus-o la profil însă tipul ăla era cu mult mai inteligent decât ești tu. Mă refer la accesele astea se furie și la limbaj. Liniștește-te, măi. Tot nu înțeleg unde ai văzut tu că mă plâng dar tu vezi multe lucruri, nici nu ne mai miră. Să nu mai zic de ideile preconcepute pe care le ai în legătură cu anime-urile. Și cică eu am idei fixe. Stai liniștit tu că societatea preferă mai mult văruitele pe față ce duhnesc de la o poștă a parfum cu haine de unică folosință. Mie nu îmi place asta din niciun punct de vedere. Faptul că consider asta inutil cred că mă depărtează de ideile superficiale ale societății. Nu contează că mesajul ăla era prea lung însă de asemenea dădea dovadă de ce am zis. Singurul om bolnav de aici ești tu.

| Drimmero a răspuns:

Vad ca nu te potolesti, tot ma acuzi ca iti raportez eu conturile,, eu nici macar n-am pus la ignor pe unul de pe aici si tu ma acuzi ca te raportez? Realizezi ca esti bolnav daca ajungi la concluzia asta?
Stiu cum este sa fii suspendat, banat sau ce mai vrei tu, asa ca nu are rost sa sap groapa altuia/
Tu chiar crezi ca eu pun suflet, ma simt jignit cumva? Stai tu linistit ca nu deranjeaza pe mine reprosurile, mai ales daca vin pe mirificul net...
Vad ca esti in continua explozie de jigniri, desi eu nu te-am jignit pana acum, cu toate ca meritai din plin pentru multe lucruri, dar m-am abtinut!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Noi 2 facem parte din categoria selecta a fotbalului, presupun ca stii istoria lui Mutd cum o stiu si eu pe a lui Arsenal, pot sa zic ca ma identific cu acest club cu toate ca distanta este mare dar nu imposibila pana la ei, daca mi-am propus ca merg in Londra, asta voi incerca pe viitorul apropiat sa realizez!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ai grijă la Allahu Akbar laughing

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

"Copilul vulpoi scoate limba in continuare pe TPU si restul copiilor ratati pe care i-au scos parintii de la intretinere, fiindca ei exista doar pe net, pe TPU, sa ma suspende pe mine", tribunul =))

http://www.nasul.tv/wp-content/uploads/2015/05/vadim-e1432932867178.jpg

| Drimmero a răspuns:

Eu nu-mi mai bat capul cu tine, nu intelegi ca nu am nicio treaba cu suspendarile, de fapt crezi ce vrei,, jigneste in continuare si crezi orbeste in faptul ca te raportez, dar tu nu ai pic de habar ca esti vanat de mai toti de pe aici, aici ma exlucd, probabil nici @Tot nu are legatura cu suspendarea ta.
De obicei esti suspendat pentru ca jignesti,, ia asculta-ma putin, ai fost vreodata suspendat pentru ca ai tastat decent? Eu zic ca nu este cazul sa zici da pentru ca nu e asa, asa ca nu ma baga in oala de ciorba facuta de tine

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Chiar nu e de ras, eu unul nu rad, nu credeam ca exista asa oameni.
Tu iti dai seama ca noi suntem luati la ochi doar pentru simplul fapt ca tastam prin conversatii despre diverse?
Cat despre scursurile alea de Allahu Akbar e destul de periculos, dar iti asumi, mai ales ca acum 1 luna sau 2 au bombardat si Londra sau au intrat cu masina in multime, din cate am inteles Wembley maine are pregatit tot tacamul de securitate, daca astia vor intra pe stadion cu o bomba au nenorocit pe toata lumea...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai ca 1000 RON e jucarie. Sa vezi tu posete si telefoane de zeci de mii. De EURO.

| OldSoul a răspuns:

Pai din ce ai spus tu ambii cheltuiesc banii pe lucruri totusi inutile.
Cum ziceai, femeia poseta, barbatul si-ar tuna masina, pai nu tot cam ala e scopul? Sa iasa in evidenta prin bunuri?

| Denissu_Denis_2001 a răspuns:

Fiecare om are mentalitatea lui. Nu-s banii tai deci nu ar trebui sa te intereseze

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Faptul ca pentru tine contează atât de mult ca tipa sa nu foloseasca fond de ten sau orice lucru care denota ca se ingrijeste te face superficial. Dacă n-ai fi, nu ti-ar pasa.Fiecare face ce vrea cu banii și corpul lui.Eu vreau sa am pielea hidratata asa ca folosesc o crema pe care dau destui bani. Sunt niște hartii pana la urma pe care le dau oricum pe alte prostii daca nu pe asta.Asa ca prefer sa ma îngrijesc pe mine.Prin haine îți exprimi o parte din personalitate, de ce sa pui un tricou de 30 de lei gri pe tine ca jumătate din populație? De ce sa devenim toți la fel? Nu zic ca ești frumos dacă porți haine frumoase si /sau scumpe, dar te definesc intr-o mica parte. Când vezi pe strada o tipa cu tricou pana la buric și pantaloni scurți rupți la buci deja ti-ai format o părere.La fel și despre una care poarta un costum, o cămașă și poarta la brat o mapa. Țoalele te ajuta puțin la prima impresie.Ar fi teribil sa umblam toți îmbrăcați la fel.Și nu vad de ce nu ai cheltui bani pentru corpul tău și ai cheltui pe alte obiecte.

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Fondul de ten nu denotă îngrijire. Îngrijiră denotă să încerci să scapi de acele coșuri sau riduri, să te speli, nu să aplici un strat de var peste, așa cum făceau nobilii acum câteva sute de ani de se văruiau, luau haine noi și peruci dar se spălau odată pe an laughing. De asemenea îngrijirea nu implică parfumuri sau 100 de țoale. Îngrijirea implică să ai țoale călcate, spălate, să nu pută, deci ajungem tot la spălat. Dacă nu ai o grămadă de haine nu înseamnă că ești la fel ca ceilalți ci că poți să te rezumi la cât e necesar iar ca să arăți bine și unic sau cum vrei tu nu ai nici nevoie de prea multe haine pe care să le schimbi zilnic ca pe șosete. Nu am nimic cu cremele, alea sunt necesare și da se rezumă și ele la îngrijire. Însă am ceva cu parfumurile, cu machiajul, care doar te văruiesc, vopsesc, cum am zis(adică ele au rolul de a ascunde, nu de a te îngriji, căci o fată ce se spală zilnic și are haine călcate dar e naturală nu poți zice că nu e îngrijită) și cu hainele în exces. Le voi aprecia mereu pe fetele care au curajul să își arate frumusețea naturală, iar aia mi se pare cel mai frumos lucru la o fată, nu cosmeticele(încă o dată zic, nu mă refer la creme). Nu zic că noi nu dăm banii pe chestii inutile, însă tot nu cred că se compară inutilitatea machiajului cu inutilitatea entertainment-ului. O fi util și machiajul, pentru ăia ce preferă văruitele însă recunosc că acum am vorbit strict din punctul meu de vedere, iar mie nu îmi place. Poate văd eu frumusețea altfel și poate sunt eu special că reușesc să apreciez în primul rând frumusețea naturală. Nu știu dacă sunt singurul însă e demn de ironizat modul în care fetele/ femeile pun accentul doar pe frumos chiar dacă pot fi frumoase și fără acele accesorii în exces. Și cu telefonul, mașinile, cum am zis, în primul rând primează frumusețea. Nu o fi la toate la fel, dar rar am întâlnit eu fete care să și știe ce caracteristici au calculatorul și telefoanele lor și să știe de ce sunt sau dacă sunt bune sau nu.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Vorbești în necunostinta de cauza. Exista fonduri de ten care au în compozitie elemente care chiar ajuta tenul. În plus, dacă ești fata și ești complexata pentru ca ai acnee sau coșulețe nu vad de ce nu ai aplica un astfel de fond de ten.Nu,nu te face mai rău.Astupa,dar nu faci mai rău pielii dacă te limitezi la câteva ore de purtat fond de ten și știi cum sa-ți îngrijești tenul după și înainte de aplicare.Nu vad care e problema cu parfumul, dacă nu este aplicat în exces este foarte dragut.Și ești superficial, ai ura asta pentru cosmetice pentru ca tu crezi ca te poți îndrăgosti de o fata care arata bine doar machiata și sa te sperii de ea când e fără, dar unirea nu tine cont de asta, asa ca ar trebui sa te doara în *** de astfel de lucruri.

| Superior explică (pentru Denissu_Denis_2001):

Chiar si cand femeia ura salariul barbatului sau il zapaceste sa il dea pentru o pereche de pantofi? happy

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Mie nu îmi place machiajul la fete. Poți preveni acneea dacă ai grijă de tine. Nu le am eu așa mult cu cosmeticele dar sunt sigur că machiajul nu e unica soluție. Machiajul doar te face să pari ceea ce nu ești și cum am zis, mie unuia nu îmi place. Chiar prefer o fată ce are câteva coșuri decât una ce se machiază ca să le ascundă. Eu vreau să mă îndrăgostesc sau m-am îndrăgostit de o fată ce arată bine și nemachiată dar nah, că crede ea că e frumoasă mai mult cu machiaj și îl aplică deși nu cred că ar fi cazul și chiar ar fi mai bine fără, asta e... Acum că își mai rujează uneori buzele cu un roșu sângeriu e ok, dar mai răruț că-i mai drăguț. Sunt femei/ fete ce au probleme serioase cu tenul sau defecte dar nu sunt cazuri așa dese încât să fie absolut necesar să le ascunzi cu fond de ten, asta dacă ești o fată îngrijită că dacă ești îngrijită ai mari șanse să nu ai probleme. Nu am neapărat o ură pentru cosmetice dar chiar văd că majoritatea fetelor se machiază și multe sunt fete care par că ar fi frumoase și fără(nu le-am văzut fără machiaj și de asta zic că par) și nu mi se pare doar inutil ci mare păcat că își ascund acea frumusețe naturală. Eu unul pun mult accent pe frumusețea unei fete, pe frumusețea naturală adică. Pun accent și pe îmbrăcăminte însă știu fete ce își cumpărau foarte des haine deși chiar nu aveau nevoie de așa multe. Un exemplu ar fi chiar soră-mea care își lua multe haine și după un timp scurt nici nu le mai purta, își lua altele. Cum am zis, nu zic că toate sunt așa, dar sunt multe cazuri. Parfumurile nu prea îmi plac mie iar dacă sunt aplicate puțin înseamnă că se consumă greu deci nu dai mulți bani pe așa ceva, însă unele aplică de chiar se simte și pentru mine se simte nașpa. Frumusețea feminină o văd ca pe o artă a mamei naturi care e mâzgălită de cosmeticele de care spuneam... Fetele pun foarte mult accent pe frumusețe, iar eu cred că prea mult, iar multe pentru chestia asta chiar se strică. Repet, din punctul meu de vedere, că poate unora le place varul, nu pot zice că toți bărbații gândesc ca mine. Eh pe lângă frumusețe sunt însă și alte lucruri care contează iar eu unul cred că multe femei își ocupă prea mult timp cu acest aspect.

| Superior explică (pentru BloodyLips):

Ai vazut stirile alea cand vedetele au fost vazute fara machiaj si ziceai ca arata ca mumiile?

| BloodyLips a răspuns (pentru Superior):

Evident,doar asta se promovează.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Cum sa nu punem noi accent pe frumusețe când voi puneți atât de mult? Niciun om nu e perfect, mai ales din punct de vedere fizic.Machiajul e o uniformizare care ne ajuta în mare parte cu încrederea. Eu una am încredere și fără machiaj, dar am întâlnit fete care au mari probleme sa iasă fără. Și sincer, decât sa fie nesigure și depresive fără, prefer sa fie ok cu.Lasă,o cunoști tu mai bine și afli tu dacă este frumoasa și fără."Var" este exagerat.Este un strat foarte fin care doar uniformizează culoarea pielii. Ceea ce vezi tu pe Facebook sau pe yt la tutoriale sunt fete care dau sute de dolari pe un fond de ten ca sa acopere toată acneea aia.Eu una nu reușesc sa acopăr nici măcar un coșuleț micutlaughingFetele ca astea sunt foarte rare, și sunt vedete or smth, deci nu mai generaliza și nu o mai face sa sune atât de urat, ca nu e chiar asa. Dacă nu ai pune atât de mult accent pe frumusețe nu te-ar deranja.Fix chestia asta fac fetele nesigure. Încetați sa mai dezbateți asemenea subiecte și poate o sa înceapă oamenii sa se simtă ok în pielea lor.Dar cat timp continuați sa va luați de fiecare mic defect, cu siguranță nu o sa înceteze. Și ma bucur.

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Punem accent pe frumusețe însă fiecare vede frumusețea altfel. Nu mi-e teamă că voi cunoaște o fată frumoasă doar cu machiaj, căci până să se întâmple ceva cred că voi sesiza adevăratul ei potențial. Normal că o tipă așa frumoasă care îmi trimite mini clipuri rujată, o ador oricum, căci oricum știu că e foarte frumoasă și fără ruj. Și ea știe că e frumoasă dar ar trebui să vadă în general ce se întâmplă, nu să compare mereu situația cu ea căci poate ea chiar e specială și nu sunt demne celelalte să fie puse în aceeași oală cu ea. Eu de aia spun strict la general, nu spun că toate sunt la fel. Poate și ea pune prea mult accent pe frumusețe deși nu ar avea așa mult nevoie. Dar totuși un reprezentant la diverse firme cu cosmetice de proastă calitate îmi spune ceva. Și soră-mea și maică-mea au fost reprezentanți și foloseau cosmetice de la o astfel de firmă dar s-au prins că sunt de proastă calitate iar alea bune sunt scumpe...Și până la urmă ajungem la concluzia că tot nu merită! Eu când am mai văzut fete naturale, extrem de frumoase, de exemplu prin autobuz, eram cu adevărat copleșit. La machiate niciodată nu m-am simțit așa, decât dacă machiajul era greu sesizabil. Femeile ar trebui să aibă mai multă încredere în frumusețea lor decât în frumusețea artificială și să conștientizeze că bărbații din viața lor le vor vedea în mare parte din timp nemachiate și trebuie să poată să le aprecieze adevărata frumusețe. Dar normal sunt bărbați care se uită doar la craci, țâ.țe și cu.r, dar no, ăia nu sunt superficiali, ci eu laughing Așa ar zice mulți, ce să faci. Acum depinde și ce fel de bărbat cauți.

| Clorox a răspuns:

Cand o sa ai o prietena si o sa ajungi sa muncesti pe banii tai o sa-ti raspunzi singur la intrebare.
''No sense''? Adevarat, si o placa video, un televizor, o masina tunata noua nu au sens. Munca nu este ca in filme, nu o sa ai timp de nimic, nici macar de televizor daca ai programul incarcat.

| Superior explică (pentru Clorox):

Macar "o placa video, un televizor, o masina tunata noua" le folosesti. Unele femei isi cumpara o geanta care poate uita ca a cumparat-o vreodata si uita de ea in dulap.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Tipa aia nu era si nu e reprezentant.Și cu atât mai mult un reprezentant nu ar folosi produsele alea, pentru ca probabil știe ce continlaughingSuntem frumoase și cu și fără. Și dacă cineva e de alta părere, sincer, nu ma interesează. Eu vad arta în machiaj cum vad în toate lucrurile frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare că există o nouă categorie, un "nou sex", care cuprinde oameni ce știu să folosească o sumă de bani într-un mod mai util decât aruncându-i pe mașini și tehnologie sau poșete dacă n-au neapărat nevoie de cele enumerate.
Li se spune "oameni practici/cumpătați" și nu poți fi încadrați în categoriile "bărbat" sau "femeie".

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Există și arta urâtului, sau estetica urâtului, de acord rolling on the floor

| Clorox a răspuns (pentru Superior):

Nu intelegi nimic...

| ShaOfHatred a răspuns:

D-apai suntem proaste de felul nostru.Depinde acum de la fata la fata. Nu le baga pe toate in aceeasi categorie.Eu mi-am vandut televizorul care statea acolo prafuit pentru ca nu ma uit la el si mi-am luat frumos un pc de 5000 de lei.
Btw intrebarea asta e misogina.

P.S. sunt scorpion.