| AlexDorinel a întrebat:

De ce copiii (cei de 15 Ani)din ziua de azi sunt asa golani? Gen fumeaza, beau, unele fete ajung si gravide. Acum 10 ani la varsta asta copiii bateau mingea pe afara, se mai jucau pe calculator daca aveau dar in ziua de azi doar tigari si golaneala stiu...

Nu vreau sa par un comunist dar asta e prea de tot. In alte tari europene nu e deloc asa...

Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sin alte tari e asa dar nu toate. Scandinavii sant mai civilizati de fel in rest unde e prea multa prostie intre astia mici nu merita sa ii faci altfel ajunge la fel ca ei sau daca e una te trezesti ca dispare pe la 13 ani rapita de proxeneti

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că tu nu știi cum este în alte țări. Nici aici nu știi cum este, doar îți dai cu părerea.

| Drimmero a răspuns:

De cand a fuma inseamna golanie? Erau alte vremuri, dar sa stii ca se fuma de la varste fragede si inainte, eu cel putin cunosc persoane de varsta cu mine care fumau de la 12-13 ani, pe vremea cand pachetul de tigari era vreo 10-11 lei alea scumpe, alea ieftine le gaseai si la 3-4 lei ))) si cativa zeci de bani tigara la bucata la coltul strazii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu este chiar asa. O mare (foarte mare) parte din copiii de 10 ani stau acasa pe calculator. Aia care fumeaza si sunt pe "golaneala" sunt doar o mica parte. Niste exceptii.

Acele persoane (in mica parte, cum am zis) sunt asa datorita colectivului in care au trait si datorita parintilor care nu si-au dat interesul pentru ei sau care nu au putut sa si-l dea.

Răspuns utilizator avertizat
| Dismally a răspuns:

Lasa ca nici generatiile din trecut nu erau asa diferite. Imi amintesc ce faceam eu pe la 14 ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect, in alte tari din Europa nu e așa... e mai rau happy.
Cunosc destule cazuri, la școli si licee destul de mari din afara, fetele erau imbracate ca pe centura, elevii fumau cot la cot cu profesorii.
Se fuma si inainte la greu, stai linistit, doar ca nu se afisau asa ca acum.

| Ciorogârla a răspuns:

Problema lor