| AlexDorinel a întrebat:

Salut,de ce copiii din ziua de azi sunt mai golani?
Toata ziua prin oras, pe telefon toata ziua vorbit cu stiu eu cine.

Înainte stiu ca erau copiii mai mult pe afara, băteau mingea dar erau foarte uniti.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Wtf deci înainte că stăteau afară cu alții ok, acu că stau în oraș și vorbesc cu oameni pe telefon sunt golani rolling on the floor)) ce logică

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faptul ca stau pe telefon inseamna ca sunt golani?

| LPCTSTR a răspuns:

Asta este pretul neglijentei parintilor platit pentru a scapa de odrasla cat el isi face treaba de "om modern".

| CodrutElian1990 a răspuns:

Fiecare generatie cu bunele si relele ei.

| Irinelp a răspuns:

Pentru că când copii sunt mici părinți '' moderni '' le cumpăra deja tablete și telefoane ca să se joace și așa nu trebuie să mai aibă grijă de ei, să fie atenți să nu cadă când se joacă, și când copii cresc nu mai știu să scrie corect gramatical, nu mai știu să muncească cum trebuie și nu numai știu să respecte, nu își mai descoperă talente și plăceri, nu mai știu să folosească cum trebuie inteligenta umană.

| anononymos a răspuns:

Nah se intampla si pe vremea ta dar cel mai probabil ai crescut la tara ori oi fi fost mai cuminte de fel, spre exemplu si eu sunt la fel si regret ca nu m-am trait ani adolescentei

| Floydancingsaha a răspuns:

Așa sunt din cauza tehnologiei, din cauză ca vor sa para mari si tari, sa para a fi ei cei mai buni. E foarte rău ca au ajuns așa...