| Meme10Meme a întrebat:

De ce din ce în ce mai mulți oameni doresc legalizarea drogurilor? O sa va prezint principalele lor argumente.
1. Ar fi un beneficiu economic pentru stat. În loc sa vanam traficanți de droguri, mai bine colaboram cu ei ca să ne dea impozite și toată lumea e fericita (mai puțin prostănacii care se droghează). Pai ma, tu faci orice pentru bani? Nu ai bani oricum? Ce disperare este asta? Unde te crezi?
2. Dacă interzici ceva aia o sa dorească mai mult acel ceva. Dacă ar fi o politie puternica și o securitate performanta nu.
3. Nu e atât de rău. Orice ce creează dependenta și boli psihice e rău.
Noi nu putem evolua ca specie dacă nu scapam de viciile acestea. Dacă vrem sa evoluam ca specie trebuie sa ne îmbunătățim corpul și sănătatea.
Alcoolul trebuie eliminat prin campanii anti alcool + îndoctrinare la scoala. Altfel nu putem căci alcoolistii pot să-și facă oricum berici.
Coca Cola, interzisa.
Fast Foodorile, interzise.
Și tot ce e nesănătos, interzis.
Hrana este pentru supraviețuire, nu pentru pofta.
OK, poti sa mai mănânci și tu ceva ca să te simți relaxat dar nu prostii. Mananca o banana!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai zis că doar ne prezinți argumentele lor dar la fiecare punct ai băgat de la tine, ești ca un moș care bombăne în autobuz. Deja ai zis prea multe că nu mai avem ce adăuga. Ai băgat toate strâmbele posibile.

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Salut, enuntul tau este destul de stufos si ar trebui un raspuns pe masura, insa am sa ma limitez doar la o fraza doua. Citeste niste istorie ( cei drept va trebuii sa fie foarte diversificat ) si as afli, cu stupoare sau poate sti deja, ca mai marile lucruri prezente in lumea asta de la literatura la tehnica ( mi-e lene sa insir aici mai multe domenii ) au fost "realizate/descoperite" de oameni sau echipe in timp ce erau "under influence" sau undeva pe acolo. PS: si meditatia este o "dependenta" daca o compari cu faptul ca daca aveam doar un arc si niste sageti ar fi trebuit sa vanam ca sa mancam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viciile tin de evolutie ne definesc ca specie, Fermentatia a fost practicata de la inceputul civilizatiilor, la fel si drogurile naturale.

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Asta nu e un motiv bun. Dacă alcoolul ne face rău atunci trebuie eliminat. Noi trebuie sa evoluam ca specie. Asa și hainele trebuie scoase căci aia din trecut aveau haine. Drogurile sunt bune pentru medicina, atât.

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Pai prezintă tu argumentele și susținele. Eu am demontat argumentele astea cretinoide. A mai prezentat și userul de mai sus un argument instabil. Zici de moși dar te cheamă bstranulintelept77 rolling on the floor