| Joker3134 a întrebat:

De ce e concurenta asa mare la drept daca nu asigura loc de munca apoi?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si ce altceva? (unde nu este concurenta si nu asigura un loc de munca dupa)

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Joker3134):

Dar, in general după absolvire f multi polițiști fac facultatea de drept.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Mirajul unor castiguri mari. Inainte de revoutie judecatorii aveau castigurile cele mai mari din toata breasla judiciara. Acum sunt avocatii, de aceea cei mai buni juristi sunt in avocatura. O sa spuneti ca sunt profesorii de drept din facultati. Nu cntrazic. Ei sunt buni in ramura care o predau si in teoria acesteia. Dar avocatul este practician. Ori dreptul, ca nici o ramura a stiintei, atunci cand il pui in practica are chichitele lui.