| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce exista atata plictiseala si egoism in univers? Cum se face ca mintea noastra ne joaca feste,cand si cum vrea ea? De cate ori ma plimb in oras,si trec pe langa blocuri,ma uit in jurul meu, si vad numai oameni egoisti plictisiti, care nu ofera nici un zambet.Presupunand ca acei oameni ar zambii,sunt sigur ca eu i-as crede tot egoisti, pentru ca ar zambii cu egoism.De ce ne pasa de noi atat de mult, si nu suntem fericiti pentru bucuria altora?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate in al tau e ca in al meu nu e

| EneCristian a răspuns:

De ce sa fiu fericit cand nu am ce face, traiesc in mediul rural unde nu ma integrez si nu am ce face, deci ma plictisesc.Cand merg la oras ma simt mult mai bine ma integrez si sunt social, rar ma plictisesc. dDepinde de om odata, ce noi ne obisnuim cu lucrurile nu mai dau sentimentul de fericire asa cum sunt drogurile, maresti doza