| OneVicious a întrebat:

De ce femeile sunt considerate sexul frumos avand in vedere ca ele trebuie sa se machieze/aranjeze ca sa fie frumoase?

barbatii ar trebui sa fie considerati sexul frumos, pentru ca ei sunt naturali.

mai ales daca vorbim de cum arata de dimineata.
femeile parca se transforma peste noapte, se scoala cu moaca sifonata, pe cand barbatii mereu arata bine, si nici celulita nu fac.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Femeile sunt mai frumoase ca barbati asta e adevarul

| neutrino a răspuns:

Ipoteza ta este total gresita, dar daca tie iti place mai mult corpul unui barbat decat corpul unei femei, este strict problema ta:"gusturile nu se discuta".

| Mayhem666 a răspuns:

Exista si femei frumoase natural, spre exemplu Nina Dobrev e frumoasa si fara machiaj.
De asemenea exista si barbati urati, nici macar operatiile estetice nu ii mai pot salva.
Exista si oameni urati, si oameni frumosi, indiferent daca sunt barbati sau femei, depinde de fiecare persoana.
Poate ce ti se pare tie urat, mie mi se pare frumos, sau invers, acum depinde si de preferintele fiecaruia.
Eu nu consider ca femeile sunt sexul frumos, sau barbatii sunt sexul frumos, eu consider ca suntem egali cu totii.

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Asta cu poate mie mi se pare ca x e urat e un mit spre consolarea personlor urate, de fapt un om frumos e frumos pentru toata lumea

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Nu cred ca inteleg ceea ce incerci sa spui.

| Sociopat a răspuns:

Sunt considerate sexul frumos pentru ca traim intr-o societate condusa de barbati. Barbatilor nu le plac poponarii si considera ca e gay sa complimentezi aspectul unui tip dar considera ca e normal ca o femeie sa complimenteze aspectul alteia. Prin urmare, femeile sunt sexul frumos pentru ca la ele e acceptat sa fie complimentate de ambele sexe.