| CoquiNessa a întrebat:

Se stie ca fetele fac extra eforturi sa arate bine dimineata, in timp ce baietii nu au probleme de genul, ei arata mereu bine. Care este explicatia stiintifica? De ce fetele se transforma peste noapte si se scoala dimineata cu fata sifonata sau de nerecunoscut? Nu ma refer doar la naspete care sunt asa in general.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma intreb asta. Totusi dupa ce te trezesti si pui ceva machiaj...hehe, alta treaba!

| LifeIsColour a răspuns:

Hei,nu cred ca exista vreo explicatie stiintifica pentru asta.Totul depinde de persoana.O fata cu trasaturi frumoase nu o sa fie niciodata urata dimineata,oricat de nearanjata si oricat de prost ar fi dormit in noaptea precedenta.E posibil ca baietii sa creada asta pentru ca s-au obisnuit sa vada numai fete machiate,cu parul aranjat in tot felul de moduri, imbracate cat mai sofisticat si na...e ciudat sa o vezi dimineata in pijamale, cu parul ciufulit, far fond de ten, fard si rimel pe fata.Asta nu inseamna ca respectiva e urata, ci doar putin schimbata. Oricum, sunt si fete care prefera sa ramana naturale si simple, nici macar ziua nu aplica machiaj si nici nu se aranjeaza la par 10 ore, ceea ce inseamna ca diferenta nu va fi foarte mare atunci cand o vei vedea dimineata, abia trezita din somnhappy.