| wexceptional a întrebat:

De ce la intrebari pe site fetele si baietii dau lectii de viata in loc sa raspunda concret situatia lor, sunt frustrati sau de ce? Pun o intrebare si oamenii raspund la altceva, nu stiu sa citeasca, au lipsa de aer la creiere de la masca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine dai o lectie de viata si un sfat decat un simplu raspuns care e la mintea cocosului de multe ori. Daca ai un anumit simț, poti sa iti dai seama ce vrea persoana care intreaba de fapt, dar nu stie sa intrebe.

| wexceptional explică (pentru anonim_4396):

Unii isi dau seama si unii inventeaza fabuleaza sunt profesoare de romana iti spun ca nu scrii bine ca nu ai inteles tu mesajul dar nu inteleg ei intrebarea raman setati pe inventiile lor nu se gandesc la cel care intreaba sa ajute cu un sfat bafta ai dreptate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru wexceptional):

Da... toti avem faze. Si eu eram asa candva. Am ajuns sa fiu banat dintr-un grup pe Whatsapp pentru ca ii corectam gramatical intruna. Intre timp m-am calmat si am ajuns un om mai bun, fiindca am realizat ca si eu gresesc zi de zi. Chiar si eu am fost corectat pe TPU si am acceptat, dupa ce am verificat sa vad daca intr-adevar am gresit. Pana la urma si aceste corecturi sunt utile, caci e de bun simț sa-ti cunosti propria limba. Problema e ca unii sunt prea fixisti si nu fac altceva decat sa corecteze, dar trebuie sa ii intelegi si pe ei. Nu stii in ce perioada a vietii e fiecare si ce maturitate are, cum am avut eu o faza nasoala, avem cam toti la un moment dat. Trebuie sa fii ingaduitor happy

| wexceptional explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate esti un om bun se vede eu nu corectez pe nimeni toti facem greseli la un moment dat. sa fii iubit si fericit!

| anonim_4396 a răspuns (pentru wexceptional):

Asa sa fie, drage frate!

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sunt frustrati sau de ce? pun o intrebare si oamenii raspund la altceva"

mai e ceva; sunt - muuuulte - intrebări care te indemnă la așa ceva. Uite una:

https://www.tpu.ro/......u-pinguin/

sau alta:

https://www.tpu.ro/......si-baieti/

| wexceptional explică (pentru sierra1):

Tu nu ai nelamuriri ce faci astepti lecti de viata sau lamuriri daca nu poti sa ajuti treci mai departe vad ca iti place sa faci pe interesantu te bagi in seama aiurea

| sierra1 a răspuns (pentru wexceptional):

" wexceptional: astepti lecti de viata sau lamuriri daca nu poti sa ajuti..."

1 să "ajut" la ce? care-i intrebarea, de fapt ți-ai "răspuns" singur
2 ia lecțII tu (apropo, pe la noi se scrie cu 2xi, nu ca la voi) e nevoie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că au acest drept să se exprime, să o facă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar stai putin. Lectii de viata? Pai si daca cineva cere o lectie de viata? Si ce legatura are frustrarea cu asta? happy

Insa... strict legat de intrebare, lumea raspunde cum vrea pana la urma. Nu trebuie sa judeci.

Zi faina! ^_^

| T0T a răspuns:

Pentru că degeaba dau un răspuns concret dacă receptorul nu înțelege nimic din el.

| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca asa considera.

| Andrei200202 a răspuns:

Pai nu stiu dar vreau sa stii ca are un gust bun sa ti lingi partenerul, mai ales faca n-a făcut baie de câteva zile tongue

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrei200202):

Unde mai pui că culegi doar vreo 10000 de tipuri de bacterii ale lui personale.