| NicusorYo a întrebat:

De ce nu pot instala yahoo messenger 9, 10 sau 11? Am windows nou
Windowsul:Last Xp
Descarc yahoo messenger de exemplu 11, ii dau sa se instaleze, totul ok si dupa un timp apare eroarea asta:This application has failed to start because the application configuration is oncorrect.
Reinstalling the application may fix this problem

Eu am reinstalat, dar degeabacrying
A mers doar mess 8sad
Mentionez eu cand am dat sa instalez mess 11, am sters de la add programs si din program files
Ce sa facstraight face?
Fundawinking

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Sunt unele programe care nu sunt compatibile cu altele si nu le permit sa ruleze. De ex eu am avu Fifa 11 instalat si am avut exact aceeasi problema ca si tine. Nu reuseam pur si simplu sa instalez nici un messenger...
Pana nu am dezinstalat jocul nu mi-a mers. Mai e o posibilitate sa fie vreun virus,desi nu cred.
Sau cauta amanunte despre versiunea de windows pe care o ai,poate chiar nu e compatibila cu unele versiuni de messenger.
Si inca ceva. Intr-adevar,de la "control panel/instalare sau dezinstalare prog " se scoate un program,dar tu zici ca l-ai sters. L-ai dezinstalat sau doar ai sters? Sa stii ca trebuie dezinstalat ca sa poate merge din nou cand il instalezi,doar sa-l stergi nu e suficient, pentru ca orice program isi instaleaza anumite fisiere in windows si modifica registrii.
A, si mai stiam de un program care incurca mersul celorlalte. E vb de "Quiq time alternative" sau "Quiq time player", cam asa ceva. L-am avut si eu si pur si simplu imi bloca unele jocuri. L-am dezinstalat si apoi totul a mers struna!
Succes!