| Calinizvoru a întrebat:

De ce pamantul e lipsit de viata si toate sunt lipsite de viata? Unde-i viata si puterea noastra, a furat-o Dumnezeu?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iesi din casa.

| Hammurabi a răspuns:

De ce creierul tău e gol?

| Lioana a răspuns:

De ce nu vezi ce te înconjoară? Unde sunt ochii și mintea ta?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai degraba Satana a furat-o Dumnezeu e bun nu rau.

| Steregoi a răspuns:

Tu ai probleme mari la mansarda. Consulta si tu un medic.

| georgyanaaa a răspuns:

Helo baiete de ce dumnezeu te-a facut asa de gol la minte

| rexiomaria a răspuns:

La ce te referi prin "lipsit de viata"?
Pamantul e plin de viata, are animale, insecte, plante, microorganisme...

"Unde-i viata si puterea noastra"
La ce te referi prin "unde-i viata"? Viata e peste tot ce traiaste, si am sa imi asum ca sti ce inseamna "a trai".
Si "puterea noastra"? Ce putere? Ai vrea sa sufli foc? Sa mergi pe apa, pe lava?
Ai vrea sa citesti ganduri? Sa respiri si sa te sufoci in acelasi timp? Ce puteri? Oamenii sunt fiinte inteligente, nu ne trebuie puteri. In universul nostru exista anumite legi ale fizicii cu un scop, ele nu ne lasa sa avem puteri, cel putin nu puteri ca cele fictive 'pur si simplu'.

"a furat-o Dumnezeu?"
Cine sa fure ce?
Daca ceva nu exista, nu poate fi furat.
Daca acea persoana care fura nu exista, atunci nu poate fi furat acel nimic.
Deci aici nu exista nici hot, si nimic obiect sau "putere".
Nimic nu a fost furat pentru ca acel "ceva" nu exista, si pentru ca nu exista acel "cineva" sa il fure.

Wow, sunt extrem de plictisit daca am ajuns sa dau asemenea detalii la o intrebare asa random. rolling on the floor