| IonutValeriu a întrebat:

De ce Rusia a mobilizat circa 200.000 de soldati langa granita Ucrainei? De ce iar fac asta? Au mai facut asta acum ceva timp. Care sunt sansele sa invadeze Ucraina iar mai apoi al 3-lea razboi mondial sa inceapa?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește încordarea mușchilor, ca la concursurile de culturism.
Ai văzut parăzi militare? Este o paradă de forță.
Apoi urmează declarații a lui Biden, amenințări reciproce, ca să audă toată lumea, propriile popoare.
Șanse WW3? Nu se joacă nimeni cu un asemenea risc.

| Iminactivelol a răspuns:

No să se întâmple nimic bre, nu vă mai agitați, În cel mai rău caz Rusia va ataca Ucraina

| IonutValeriu explică (pentru sadrian46):

Ati spus in Decembrie ca nu se va intampla nimic, dar acum, in februarie, sunt pe muchie de cutit Ucrainienii, oricand ar putea ataca Rusia. Mai departe ce va fi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru IonutValeriu):

Sunt pe muchie de cutit Ucrainienii.
Da, pe muchie dar nu s-a tăiat nimeni. Dar de ce te iei după mine, Americanii au spus acum recent că rușii atacă în 16 februarie. De ce te iei după mine, și nu după ei?