| anonim_4396 a întrebat:

De ce se fac diferente intre fetele de la tara si cele de la oras? De ce rad majoritatea de cele de la tara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din nestiinta! Dar, fiecare padure are uscaturile ei! Asa ca nu putem zice ca cele de la tara sunt rele si proaste sau invers, fiecare are caracterul si intelegenta ei, nu conteaza unde te nasti si cresti, ci cum cresti si traiesti, cine ESTI!

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Asta e o mare prostie.Nu conteaza de unde vii, ci ce vrei tu sa faci cu viata ta. Bun, vi de la tara.Si ce? Ti se adreseaza cu apelativul "taranca"? Ar trebui sa te doara fix in basca.Niciodata oamenii nu vor inceta sa te judeci pentru decizile tale insa trebuie sa fi puternic si sa nu ii lasi pe altii sa te doboare.Asta inseamna sa fi puternic.Mereu vor exista oameni ingusti la minte, doar ca nu mor caii cand vor cainiiwinking

| Bacemi a răspuns:

Fetele de la tara mereu rad de cele de la oras deoarece acestea din urma nu au capacitati practice si nu prea se descurca in treburile gospodariei.
Fetele de la oras rad de cele de la tara pentru ca cele din urma nu stiu sa se puna in valoare si sunt asa cum le-a lasat mama natura.
Fiecare greseste intr-o oarecare masura.

In ce priveste faptul ca unii rad de fetele de la tara, e ceva imoral, acele fete muncesc mereu, cat e ziua de lunga, lucru pe care probabil majoritatea celor care vorbesc rau de el nu o fac.

| User a răspuns:

Pentru ca multi dintre cei care stau la tara sunt silly. Samoila e cel mai bun exemplulaughing. Bine, nici unii oraseni sunt mai prejos. Ma rog, nu trebuie sa judeci omu' dupa chestia asta. Poa' sa stea si intr-o scorbura. daca e de treaba ce conteaza?

apropo @first4my exista si oraseni needucatihappy

lolita
| lolita a răspuns:

Fetele de la tara sunt mai inocente, dar nu toate laughing

| DeNyyy a răspuns:

Nu e frumos sa radem de cei de la tara ...sunt tot oameni.sunt tot romani. in generali astia mai cu nausu` pe sus rad de cei de la tara deoarece ei cred ca cei de la tara nu prea stiu chestii din astea cu moda si cu calculatorul intr-un cuvant zis ei cred ca sunt demodati. si poate ca la unii se mai simte si mirosul de la tara. dar uite daca u esti de la tara si rad unii oameni de tine incearca sa nu ii bagi in seama ok? sau daca esti de la oras nu ii necaji pe cei de la tara.eu sunt de la oras dar nu fac diferentieri

| Spintecatorul a răspuns:

Deoarece lumea crede ca nu sunt asa de educate si putin mai prostute, dar sa stii ca nu este deloc asa. Doar cei de la oras rad de cei de la tara nu si cei de la tara de cei de la oras.
Pun pariu ca esti de la tara. Asa'i? big grin

| ÅñdRa a răspuns:

Pai noi cele de la oras credem ca acelea de la tara nu sunt asa de educate ca si noi.
Insa nu este asa...prietena mea cea mai buna este de la tara si este o tipa minunatahappy

| KidoSmart a răspuns:

Fetele de la tara sunt oricum mai destepte, mai educate. Cele de la oras sunt mai cochete

| Decebal a răspuns:

Vesnicia s-a nascut la sat! scria Lucian Blaga.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt de la oras, iar ca prietena buna in fata careia imi pot deschide sufletul am o colega de serviciu care e dintr-un sat apropiat de Barlad.Singura cu care ma mai pot intelege cu adevarat.Nu degeaba am postat intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine rade? numai un prost, care e in aceeasi clasa cu o fata de la tara, o poate face. fara sa realizeze ca e in aceeasi oala cu respectiva.doar notele si bunul simt fac diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai persoanele superficiale rad.Personal indragesc si respect persoanele de la tara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se diferentiaza prin nimic...ba din contra cateodata cele de la tara sun mult mai inteligente, cuminti si frumoase...la oras este un anturaj diferit si de aceea multe fete se prostesc si "incearca " ceea ce fac toti

| Daniutza a răspuns:

Majoritatea fetelor de la tara au un comportament mai bland, ele sunt mai firave, nu sunt la moda, sunt mai gospodine etc.
Fetele de la oras sunt "cu nasul pe sus", la moda,"mici vedete-n cartier", isi pierd virginitatea mult prea devreme, sunt niste lenese etc.(nu sunt toate asa dar majoritate da)
Cred ca este o lipsa a bunului simt sa te iei de o fata mai cuminte si mai ordonata ca tine doar ca sa te dai mare si sa iti bati joc de ele.(nu ma refer la tine)

Sincer eu nu am nimic cu acele fete si mi se pare o lipsa de respect sa fim indiferenti cu ele.