| Dumblytics a întrebat:

Care-i faza cu unele de pe aici care afirma ca ziua perfecta pentru ele e "fara oameni", dar ii indeamna pe altii sa se casatoreasca si sa-si faca familie?

9 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Vor să pară diferite. Nimic nou și special.

| drutzix a răspuns:

Ce ti se pare ciudat in asta?

Pot sa sfatuiesc un prieten sa devina sofer daca ii place sa conduca chiar daca mie nu imi place, acelasi lucru si aici.

| Dumblytics explică (pentru drutzix):

Nu mi se mai pare nimic ciudat de mult timp tot ce tine de logica feminina.
Si tocmai am spus la ce ma refer exact.
Ce ai zis tu e un caz care nu se pupa cu subiectul prezentat de mine.

| syd a răspuns:

Attention whoring
n-ar rezista fara niciuna din caldurile semiburgheziei pitoresti in care traiesc, dar e mai teatral sa afirme contrariul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu. Isi dau seama ca pentru ei oamenii nu sunt foarte importanti dar ideea nu se aplica si pentru altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Pentru ele"Nu se aplica tuturor.

| Dumblytics explică (pentru anonim_4396):

Nu, ele s-au exprimat ca si cand promoveaza stilul asta de viata familist, deci si ele au dorinta asta in viata.
Cand spui ca preferi sa nu ai oameni pe langa tine, dar faci pe moralista si practic ii indemni pe altii intr-un mod arogant sa -si faca familie...e absurd si imbecil.
Dar hey, e vorba de femei aici, se stie ca sunt contradictorii.
Eu asteptam mai mult ele sa-mi raspunda, poate ma lamuresc si pe mine.

| L1feDRAIN a răspuns:

Faza e ca-s proaste, nu inteleg ce fac.
Ez.

| Dumblytics explică:

Deci repet, e vorba de tonul ala arogant si cam critic gen "fa-ti familie!", dar ele nu vor oameni pe langa ele.
De ce nu promoveaza atunci viata in singuratate?!

Si am mai observat asta, cand de exemplu unele ziceau pe aici ca prefera singuratatea, fara oameni pe langa ele (deci porneau de la premisa ca nu exista oameni de calitate, asta insemnand ca au avut parte de experiente nasoale ), dar ii criticau pe aia care ziceau ca vor sa ramana singuri toata viata, care au avut parte de dezamagiri cu sexul opus.
Ii criticau ca sunt negativisti, ca nu toate femeile sunt la fel si alte clisee, dar ele cum sunt oare cand spun "fara oameni"?
Practic aceeasi impresie o lasa.