| AceOfSpades a întrebat:

De ce sunt rockerii consideraţi satanişti? (Scuzaţi categoria dacă n-am nimerit-o XD )

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Pentru ca sunt multi idioti pe lumea asta(majoritatea celor ce ii catalogheaza pe rockeri ca satanisti sunt crestini) care nu ar trebui sa umble planeta.Si pentru ca acei indivizi cu oxigen in loc de creier,au ascultat si ei trei melodii rock,din care un death si un black metal, si gata, au descoperit ca rock-ul e satanist.Patetic la cel mai inalt nivel din partea lor!

Imi place numele tau.

29 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu asa am auzit, ca primele formatii rock erau cu vrajitoria, satanismul si alte cele, de atunci se considera ca toti rockerii sunt satanisti.

| ROCKERforever14 a răspuns:

Aceia care zic ca rockul are legatura cu satanisti ce stiu ei? ei doar vreau sa treaca toti de partea lor!

| AndreeasFuckingDonutt a răspuns:

Numai retardatii cred asta o.o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Versurile,apucaturile,tipetele si atmosfera de la concerte,piercingurile si toate drogurile consumate,zbuciumul celor participanti in scop de dans, convulsiile si lesinurile unora, insemnele purtate si machiajele folosite mesajul transmis nu as spune ca sunt foarte pioase.ba dimpotriva.ma rog cui ii place atmosfera, treaba lui.eu is mai meditativ,si-mi place muzica buna, din multe genuri. tipetele si vacarmul caruia ii spun rokerii muzica, nu prea.si nici manelele ieftine si de nimic.or mai fi si bune printre ele dar estea sunt comerciale si de petreceri.nu au pretentii de capodopere. sper ca nici voi rocherii despre cantecele voastre? fiindca o capodopera se alege singura in timp si transcende veacurile.

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toate piesele de rock sunt gălăgioase. Zici că eşti mai meditativ.Păi scuză-mă,de ce nu ai meditat şi la subiectul asta?
Voi aţi ascultat doar black metal sau ceva gen,şi spuneţi că rock-ul e zgomot, vacarm, îmbulzeală...
Despre asta ce zici: http://youtu.be/an_vmLKJiWE? Tot zgomot e?

| ROCKERforever14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi "apucaturi" pe tine te apuca housule, daca vrei sa critici criticati neamul nu pe rockeri, satanisti sunt cei care zic ca rockul are legatura cu raul doar niste fraeri patetici care nu stiu ce sa mai faca doar sa le traga atentie.CA voi daca beti apa cu sare care o numit'apa sfinta"si umblati in costum nu inseamna ca aveti bilet asigurat in cer, asa ca nu va bagati unde nu trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca majoritatea asculta muzica de prosta calitate(inna, alexandra stan si porcarii de genul, nu ma mai obosesc sa enumar). Am o colega ai carei familie asculta doar rock(ea, fratele ei, mama sa, tatal sau) si mama ei este o femeie care se duce des la biserica. Deci nu putem spune ca ei sunt satanistilaughing. Dar si eu ascult rock si nu ma duc la biserica decat o data pe an. Pe mine ma considerati satanista?raised eyebrows.

| AceOfSpades explică (pentru anonim_4396):

Eu nu te consider satanista, si eu ascult rock, dar nu prea merg la biserica. Dar sunt multi prosti (care cred ca rock-ul inseamna doar tipete si zgomot) carora le face placere sa ii faca pe altii satanisti pentru ca asculta genul asta de muzica straight face (o patesc zilnic).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Padawane? nu o singura bucata catalogheaza un gen muzical.aia e exceptia care intareste regula.iar eu nu m-am referit doar la linia melodica; ci la atmosfera de iad de la concertele rock.si nu numai.hai sa-ti spun un banc; bula statea la o masa in bar, fuma o tigara bea un pahar de whiski.deodata vin doua muste care faceau sex drept pe masa lui.acesta da cu palma si le zdrobeste. dupa aia mediteaza; frate ce viata dura duc eu; droguri, sex, violenta.este un banc, dar o situatie de genul asta fata de ce se intampla la un concert rock e diferenta ca de la cer la pamant, ca sa nu compar cu un cor de psalmi de la manastirea putna.

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai putea să dai şi tu reply, ca să ştiu şi eu cu cine vorbeşti.^^
Bancul tău e cam sec.Ce legătură are Bulă cu muştele ce au fost strivite? Are o viaţa dură pentru că a ucis două muşte ce făceau sex? Sau ce? Nu generaliza cu rock-ul.E un gen tare complex.Nu poţi compara atmosfera la un concert Motorhead(care pentru unii pare de iad) cu unul de la Beatles.
Ce poate fi haotic la un concert de rock de-ăla liniştit? Ar fi o atmosferă de iad şi în timpul piesei ăsteia: http://youtu.be/JA_bdWZoZj4? E tot rock până la urmă.Nu te obligă nimeni să asculţi ceva prea "gălăgios". Asculţi ce-ţi place, şi ce merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate.n-am bagat eu in holocaustul tau? pentru nimic in lume.artunci tu ce treaba ai cu raiul meu? stai in banca ta.eu in a mea.si nu ne vom intalni in vecii vecilor asa sa ne ajute Dumnezeul meu si satan al tau.ca deznodamantul il stim amandoi.

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde ai tras tu concluzia că sunt satanistă? Ah,da.Aşa e mult mai bine în raport cu întrebarea. şi deznodământul care ar fi? Tu o să mergi în rai şi eu în iad, din cauză că ascult rock?
... Eşti meditativ pe naiba, şi la fel de corect ca D-zeu ăla biblic al tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma? asa o fi cum zici ca fusei facut dupa chipul si asemanarea lui.si tu semeni cu satan al tau? ca dupe nume pari a fi botezat de el.iti mai trebuie un cip in frunte si esti desavarsit.

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

Bă fumăreţule, de ce crezi că sunt satanistă, mai concret? Am menţionat eu asta undeva? Nu-ţi place username-ul meu? Foarte bine.Nici numele meu adevărat nu-l găseşti prin calendare creştine,deci clar, sunt satanistă, nu? Cip în frunte să-ţi pui tu.Eu prefer să nu mă las influenţată sau controlată de alţii, spre deosebire de tine.Fă ceva în privinţa asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de ce imi spui fumaret? ca m-am lasat de fumat de 17 ani.ai zis satanista? esti de aia care are trei coaste deeee... drac? ei n-am zis eu ca-ti mai trebuie un cip.e clar.

| Holocaust a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era "Fumăreţul" username-ul tău acum ceva timp pe TPU, dacă nu mă înşel? Dacă ai reuşit să te laşi de fumat te felicit.Nu sunt satanistă, nu sunt nici atee dacă te interesează.Nu am 3 coaste, am 24, că sunt om.Chestia aia cu cipu' e o mare prostie. Dacă eşti de acord cu ea, eşti cam sărit.Nu-mi place să port discuţii în contradictoriu, mai ales virtual.Sunt lipsite de sens şi plictisitoare.
O zi bună.

| Чернобыль a răspuns:

Eu ascult Rock, Death Metal si Black Metal.Si nu cred ca aceste genuri de muzica inseamna satanism!
Deci, numai IDIOTII cred ca rock-ul inseamna satanism!

| AskAlex a răspuns:

Asta e teoria cocalarilor, ei se cred mari sfinti atunci cand asculta o manea cu dumnezeu si poarta zgarda cu cruce de aur la gat

| Floris83 a răspuns:

Pentru că ei înșiși, liderii acestor formații se consideră așa, invocă pe satana în cîntecele lor, și unii au deja făcut pact cu acesta, iar copiii sau amatorii de muzică rock, se înșeală zicând că ei nu sunt sataniști, dacă nu sunt, atunci sigur și lent vor ajunge cu timpul, muzica asta nu poate decît să te demonizeze în timp, e distructivă și față de plante, le ofilesc...

| cosmina92 a răspuns (pentru Floris83):

"și unii au deja făcut pact cu acesta"
De ce esti sigur ca exista "SATANA"? Ai citit in Biblie, nu? laughing
Bine, ca sunt ei satanisti, insa tu cum esti? Realizezi, ce Dumnezeu sadic ai? Crezi ca noi toti o sa luam parte la o mare judecata, ca vom sfarsii in focurile iadului rolling on the floor Spui ca Dumnezeu e TATAL nostru, apoi le spui altora ca nu iti este frica de nimic in lume, doar de Dumnezeu laughing
Sunt fata, ascult rock si nu cred in baliverne, spuse de lume. Insa mie nu imi este frica de Dumnezeu, eu nu cred in iad, in suferinta.
"Pentru că ei înșiși, liderii acestor formații", ai vorbit tu cu fiecare, sa vezi daca e asa? Nu, asa-i? Atunci, taci!

| Vlad_Yanis_1992 a răspuns (pentru Floris83):

Omule, tu iti folosesti capu'?

| Ilie_Ilinca_1971 a răspuns:

Eu am 10 ani si sunt rockera.de fapt, chiar aum ascult KISS.eu una nu cred ca rockeri sunt satanisti....rock 'n roll and party every day!\m/

| Aneurysm a răspuns (pentru Ilie_Ilinca_1971):

...Pot să de adopt?

| kelvin a răspuns:

Futuva in gura sa va *** de jegosii dracul de rockeri satanisti, cea mai oribila muzica din istoria umanitatii.Nu mai exista rock clasic si doar satanisme jegoase.Ascultati fratilor dimmu borgir un jegos umputit ce nu a auzit de Dumnezeu..si da..mai bine cocalar cu lant de aur la gat decat cu venele taiate si cu lame la gat..schimbati-va chilotii si MERGETI LA BISERICA..HUOOOOOOO ROCKERI IMPUTITI ce sunteti

| Vlad_Yanis_1992 a răspuns (pentru kelvin):

Incult infect ce esti...

| kelvin a răspuns:

Rock=Satana...muzica rock=ritualuri satanice..Huoooooooooo satanistilor!

| Ilie_Ilinca_1971 a răspuns (pentru kelvin):

Esti un idiot si jumatate....Huoooooooooooooooo manelelor tale!rolling on the floor

| kelvin a răspuns:

Mai bine popa decat "roacker"( rolling on the floor ) imputit...AMIN!

| AceOfSpades explică (pentru kelvin):

Şi ar trebui să ascultăm muzică bisericească doar pentru că nu îţi place ţie rock-ul? Frate, fiecare cu gusturile lui. Dacă tu vrei să fi "cocalar cu lanţ de aur la gât" nu ai decât, dar nu rockerii sunt ăia cu venele tăiate, ăia sunt Emo (este o maaaaaare diferenţă). Satana = Rock. Deci eu ascult Satana mai nou. Interesant.