| ionutt567 a întrebat:

De ce unii oameni sunt saraci,urati, antisociali etc. cand altii au bani, sunt frumosi au o viata sociala buna etc...? gen vad multe cazuri de genul si nu e chiar corect

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia urati si saraci se baga in bautura si tigari apoi isi strica imaginea, haina si masina de fite il face pe om de acolo se stie ca are bani in rest nu e bagat in seama de nimeni

| darrio2007 a răspuns:

Nu toti vor sa fie asa. Cunosc un caz de un inginer care avea familie, copii si printr-un complex de imprejurari, a ajuns sa doarma pe unde apuca. Pe de alta parte sunt si altii cărora nu le place munca si prefera sa doarma pe la colt de bloc si sa cerseasca.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru darrio2007):

Din păcate sunt în România cam mulți cerșetori care ar putea să muncească, măcar la o muncă ușoară.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Da. Din pacate. Iar sistemul nu face nimic serios ca sa ii puna la treaba. Prefera sa aduca din alte tari sarace, muncitori.

| RAY a răspuns:

Traim intr o societate diversa, cu oameni saraci,urati,antisociali, de ce trebuie sa fim toti la fel? daca esti urat nu e vina ta,asta e, daca esti urat nu inseamna sa nu muncesti, sa nu fi sociabil,nu are legatura cu bani socializarea,e ceva ce tine de temperament, viata nu e corecta nu stiai, credeam ca asta stie toata lumea, dar si daca presisti in zona de confort, nu accepti critici, nu vei evolua si atunci a cui e vina

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca in realitate banii chiar pot cumpara orice

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Da stiu ca răspunsul meu ti se oare eronat si nefolositor... Doar ca asta e realitatea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unii au lucrat mult ca sa treaca din categoria uratilor saraci, in cea a frumosilor cu bani, iar in cazul asta e corect.
Frumusetea poate fi capatata si prin adoptarea unui stil vestimentar potrivit + fitness si alte 'trucuri', iar pentru bani se pot depune anumite eforturi, nimic nu vine degeaba.
Multi urati saraci antisociali sunt de fapt neingrijiti lenesi si prosti, iar viata e corecta cu ei, atat timp cat nu lucreaza pentru binele lor, isi merita pozitia.

| Celcestietot a răspuns:

Sunt saraci fie că nu au învățat, fie că nu și-au corupt viața.
Sunt "urâți" pentru că așa le sunt genele sau că pur și simplu așa este constituția lor fizică (mă refer la o constituție unică). Mai sunt cazuri când unii sunt "urâți" pentru că au o boală (tumori, acnee etc)
Sunt antisociali fie că au avut o traumă, fie că au fost respinși de nenumărate ori sau fie că așa le place să fie.

| Dismally a răspuns:

Pentru ca oamenii nu sunt egali, nu au fost si nu vor fi niciodata. Unii se nasc cu trasaturi fizice placute, altii intr-o familie bogata, iar cei mai ghinionisti se nasc urati si saraci... Nu este usor dar lucrurile se pot schimba, cred ca oricine isi foloseste inteligenta cum trebuie si mai are si putin noroc poate scapa de saracie si exista si destule remedii pentru cei care sunt urati.