| anonim_4396 a întrebat:

Deci o să îmi aduc un prieten acasă prin august și o să și doarmă la mine acasă dar efectiv îmi este rusine pentru că nu am o casă prea wow, este un apartament cu 2 camere dar ușile sunt vechi și parchetul din camere la fel doar restul este mai nou…mobila este și ea veche și nu este zugrăvit în camere, în rest este ok dar îmi este rusine și nu știu ce să fac …

Răspuns Apreciat de Editori
| Emma30555 a răspuns:

Nu contează casa, împortant este gestul tău de a-l primi la tine, asta e tot ce ar trebui sa conteze și pentru el. Eu dacă primesc oameni nu mi e teama nici ca ma judeca pentru ceva și nici ca m ar putea bârfi, fiindcă nici eu nu fac asta când ma duc la ei, apreciez gesturile frumoase faptul ca împart cu mine o parte din intimitatea lor, fiindcă de fapt contează oamenii nu lucrurile materiale pe care le dețin, rușine nu are de ce sa ți fie, suntem oameni normali nu suntem perfecți și nu avem case perfecte.

| Cristina5728 a răspuns:

Ai mare dreptate cu tot ce ai spus și sinceră sa fiu mi-ai dat curaj

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ii oferi tunelul nu isi da seama cum arata casa

| Cristina5728 a răspuns (pentru mgtow):

Ce tunel?

| mgtow a răspuns (pentru Cristina5728):

Ala care e intre picioarele tale

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu îți fie rușine, casa ta este castelul tău. El vine pentru tine, nu pentru casă ( să sperăm).

| Cristina5728 a răspuns (pentru sadrian46):

Nici el nu are prea frumos în casă dar îmi este mi-e rusine, nu știu de ce…

| Cristina5728 a răspuns (pentru Cristina5728):

Mie*

| sadrian46 a răspuns (pentru Cristina5728):

Îți este rușine, că el vine la cuibul tău, să te ajute să faci ouă. Și cuibul nu arată perfect. Glumesc, ca să te încurajez. Dacă poți, cumpără câteva baloane, niște flori să decorezi, ca să mai înveselești atmosfera. Ușor, cu puțin umor.

| Cristina5728 a răspuns (pentru sadrian46):

Ar fi ceva?
Mulțumesc pentru idee!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fa ordine, da eventual un var unde e cazul. Nu trebuie sa arate wow, e suficient sa arate INGRIJIT cit de cit.

| SilentRain a răspuns:

Daca e prietenul tau bun îți garantează că asta nu e o problemă
Daca e doar un amic care îi mai fuge gura de aiurea, mai bine sa nu happy

| Cristina5728 a răspuns (pentru SilentRain):

E un prieten bun

| SilentRain a răspuns (pentru Cristina5728):

Pai dacă ție prieten bun nu ai de ce să îți faci grija big grin
Lucrurile materiale nu îți scad valoarea ta că om, fă-ți ordine în camera eventual ia-ți ceva gustări și nu te stresa cu asta

| Cristina5728 a răspuns (pentru SilentRain):

Daa așa fac mulțumesc pentru sfaturi?

| Mayhem666 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa-i spui din timp situatia, si sa vezi care o sa-i fie reactia. Daca o sa-ti spuna ca totul e ok, totul o sa decurga bine si nu o sa aiba de ce sa iti fie rusine, nu toti suntem bogati, si el trebuie sa inteleaga asta. Dar daca o sa inceapa sa te judece, asta iti ofera un avantaj si sa-i spui ca nu mai vrei sa-l inviti, si asa scapi de o povara.
Doar explica-i situatia, iar in functie de reactia lui, poti sa decizi pe care din cele doua cai o sa se indrepte totul.

| Cristina5728 a răspuns (pentru Mayhem666):

Dar îmi este rusine să îi spun asta…

| Mayhem666 a răspuns (pentru Cristina5728):

E alegerea ta.

| Dismally a răspuns:

Stai linistita ca nu vine pentru zugraveala si mobila din casa big grin

| Cristina5728 a răspuns (pentru Dismally):

? știu asta dar mna

| Dismally a răspuns (pentru Cristina5728):

Stai linistita, barbatii nu sunt atenti la chestii de genul asta happy

| Cristina5728 a răspuns (pentru Dismally):

Unii poate sunt rolling on the floor)

| Dismally a răspuns (pentru Cristina5728):

Eu n-am observat un dulap mare cat tot peretele si un televizor din camera in care am dormit doua nopti laughing