| gritt a întrebat:

Derealizarea e o boala sau un simptom al unei boli? Poate sa fie doar simptom al izolarii? Mi-ar placea cineva sa imi explice sentimentul daca a trecut prin asta
Eu simt in ultima vreme ca sunt deconectata de lumea reala si multa confuzie, uneori parca plutesc si mi-e frica sa raman singura acasa.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un psihiatru, pentru o evaluare corecta si clara, eventual primind tratament, medicatie sau terapie, in functie de ceea ce ai.