| IoanaIonuca a întrebat:

Doamne, deci numai mor cand vad persoane cu care m-am inteles super si acum nici nu ma mai saluta (macar de s-ar uita la mine laughing ). Si nu ne-am certat sau ceva, ci pur si simplu ne-am distantat incet. Ati patit si voi asa?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da.

| OldSoul a răspuns:

"Cand nu exista interese drumurile se separa"
Cam asa este si aici, eu m-am obisnuit cu ideea.

| IoanaIonuca explică (pentru OldSoul):

Da, inteleg asta. Da dupa ce ne-am inteles bine si toate astea, nici un salut nu merit? Chiar asa e lumea?

| OldSoul a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Nu stiu cum esti tu, dar eu am o regula in viata:
Sa nu ai asteptari de la ceilalti.

| danay72 a răspuns:

Da,dar acest lucru nu ar trebui sa te afecteze. Din nefericire trăim într-o lume în care aceasta se întâmplă tot mai des. Chiar dacă ei sunt asa, continua sa fii prietenos. Cel mai greu, dar și cel mai frumos e sa învingi răul prin bine.

| BlackRose03 a răspuns:

Da,de fiecare data.De obicei ajungi sa te distantezi de persoana respectiva si sa-ti faci noi prieteni.E ca in dragoste.La un moment dat devine obisnuinta si o plictiseala intr-un fel, incepi sa cauti pe altcineva, o fire diferita de la care sa inveti noi lucruri si sa ai parte de noi experiente.Asta e omul, intr-o continua schimbare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păţiș și eu laughing

| Anothergirl22 a răspuns:

Din păcate am pățit...și încă de câe ori. Chiar persoane cu care am fost în clasă la gimnazială, ne înțelegeam super bine, vorbeam mult, iar acum la liceu, tot în aceeași clasă suntem și nu mai schimbă nici o vorbă. Uneori am impresia că mă privesc și urât chiar, dar nu prea înțeleg de ce. Acum învãț pur și simplu să accept, chiar dacă nu gãsesc vreun motiv al acestei distanțăr. laughing