| LaviniuA a întrebat:

Dragi TPU,
a mai trecut un an. Cum stati cu implinirea dorintelor pe 2022?
Eu cam asa...
mancat sanatos: 4
sport: 5
citit: 6
shopping: 6
anxietate&depresie: 5
bani: 6
Un an teribil.
Aveti ceva sperante pentru 2023?

7 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Lui 2022 i-as da nota 7.
Putea sa fie un an de nota 10 daca aveam putina rabdare si nu eram prea impulsiv in unele situatii.
Anul asta am invatat cum sa imi mai controlez emotiile si starile de anxietate si mi-am revenit si cu cititul, am reusit sa citesc patru carti fata de 2021 cand am citit doar o singura carte.
Cu shoping si sport am stat foarte bine.Am explorat cu bicicleta multe imprejurimi ale Brasovului si am vazut multe locuri frumoase pe doua roti.
Mi-am cumparat si chestii interesante si utile pentru mine.
Am mancat cat de cat sanatos si anul asta si pot sa dau nota 9.
Cu bani am revenit pe plus in ultimele doua luni, am mai economisit si din ce-am mai castigat la munca.
Dar asta vara am dat bani pe niste cursuri care nu-mi foloseau la ceva si am fost pe minus in lunile mai-iulie dar in August mi-am revenit si an putut sa ma duc la mare o saptamana.

| 1997onur a răspuns:

Muncesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce note ti-ai dat, stau net superior mai bine decat tine.

| Jus7t a răspuns:

Mâncat sănătos., cam mult dulce și fastfood, plus cam multă cafelutsa. Oricum nu ma îngraș dar tot nesănătoase sunt în exces.
Sport...stau bine aici, plimbări și antrenament, dar se poate și mai bine.
Citit...meh, nu asa mult. Vreau sa citesc acum ceva de Gabor Mate, am mai citit o carte de el și a fost ok, dacă a mai citit cineva de el sa dea un semn cu o părere.
Am citit dar nu cât am vrut, citit pe sărite, amânat, ma gândeam sa caut ceva carti audio idk.
Pnm.

| LaviniuA explică:

Bravo. Deci majoritatea stati bine. Rezultate bune si la anul va doresc.

| popescuhertz a răspuns:

| Iepuroi a răspuns:

Ia ca incerc sa ma iau dupa modelul tau
Mancat sanatos : 7-8
Sport : 8
Citit : 5-6
shopping : 4-5
anxietate, depresie : 7
bani : 6
Am sperante sa ma distrez si anul urmator happy