| Thecurious a întrebat:

Dupa cum bine stiti, tot mai multi tineri romani emigreaza (poate ca e prea mult spus, caci nu se stabilesc definitiv ) in vestul si centrul Europei.
Cat timp vor locui in diaspora, avand in vedere ca marea majoritate nu detin locuinte private, ci au inchiriat spatiul?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar sa stii ca si Germani majoritatea traiesc in chirie, doar 43% din populatie au propia lor locuinta, vezi aici topul tarii ue https://qz.com/......hip-rates/

vor sta pana cand vor avea de lucru

| Plato a răspuns:

Vor locui mult in diaspora. Conform statisticilor, mai mult de jumatate din cei ce pleaca, nu se mai intorc niciodata.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cine pu+la mea se mai intoarce in tara aia de rahat acolo nu contezi ca om esti doar o insecta ce trebuie zdrobita de toti fie in libertate s-au la puscarie.

| Endoryus a răspuns:

Pe voi va doare de romanii din afara, ce sa mai zic de italienii care traiesc de cand lumea cu chirie la ei in tara si nu mai mor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât vor dori

| Thecurious explică (pentru anonim_4396):

Sistemul social de pensii va fi afectat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

E deja foarte afectat
mi-e groază de pensia generației '60

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa vezi tu ce rau o sa fie mai incolo pentru generatiile urmatoare.