| Doarunaltutilizator a întrebat:

Dupa parerea voastra.
Care sunt micile placeri ale vietii?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Cafeaua, zilele însorite de toamna, o carte buna, dimineata de luni in care abia aștepți sa fie vineri, sentimentul de implinire cand te uiți pe geam si vezi pe cineva alunecand pe gheață in timp ce înjura, sa asculti Chopin in timp ce pictezi, sa te certi pentru ultima felie de pizza, sa te minunezi de maretia prostiei, ciocolata belgiana, sa smulgi un plasture de pe o rana si aceasta sa fie cicatrizata, o comedie si niste popcorn, sa alergi prin ploaie după ce ți-ai luat un examen, sa citesti intrebarile lui Chifteluța, un apus de soare la mare, o drumetie la munte, mersul cu cortul, o plimbare pe plaja cu picioarele desculțe, linistea din timpul nopții, satisfactia cand mergi pe jos, iar cineva cu masina te claxoneaza sa-ti faca in ciudă, dar la semafor el trebuie sa aștepte pana treci tu strada, citricele, tiramisu, sa scapi de o răceală.

| Doarunaltutilizator explică (pentru justanotheruser99):

Vad ca iti place sa traiesti viata.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Mai mult sau mai puțin.

| Doarunaltutilizator explică (pentru justanotheruser99):

Pai presupun ca pot sa raspund si eu aici de ce nu?
Micile mele placeri ale vietii ar fi sa stau in pat si sa fie liniste si sa nu ma bata cineva la cap,sa beau un ceai de plante,sa mananc pizza,prajituri si multe altele, sa termin un joc de pe calculator, sa ma uit pe Youtube la diversi gameri, sa chiulesc de la FUCKING scoala, sa ma bucur pe deplin de vacanta de vara, sa ma mai si plimb pe afara daca vremea e frumoasa si insorita de ce nu? sa sa stau pe TPU.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

laughing "FUCKING scoala" lasa-ma sa ghicesc. Esti la liceu.

| Doarunaltutilizator explică (pentru justanotheruser99):

Da chiar sunt la liceu care este FUCKED UP.
A inceput sa ma cam enerveze si sincer mi s-a luat de scoala, stii cum este nu?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Daca ai ales ceva ce îți place, nu e atât de nașpa, insa oricum, te înțeleg. E aiurea sistemul asta, dar asta e. Doar 10 clase sunt obligatorii. E alegerea ta cate vrei sa faci.

| Doarunaltutilizator explică (pentru justanotheruser99):

Incerc sa ma acomodez cu el, m-am mai obisnuit cat de cat, asta e sistemul ce sa faci?

| RainmakerX a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ciocolata belgiana, pizza, tiramisu, popcorn, citrice... cineva are gusturi bune laughing

La mine ar mai fi si : sa arzi 500 kcal dupa care sa mananci ceva cu 600 kcal si sa spui ca ai mancat numai de 100 *si ca esti la regim* laughing
Sa iau 100 p pe o problema la info care pana acum imi dadea numai 80-90 p.

Sa spuna un profesor "nu pot ajunge la ora data viitoare".

| justanotheruser99 a răspuns (pentru RainmakerX):

laughing Multumesc, dar unii nu inteleg faptul ca parerile difera. Dar asta e. Nu ma afecteaza.

12 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Orice formă de amuzament, ironia, miserupismul, sexul oral, Dinamo sub clasament, când te trezești dimineață și abia aștepți să vezi cum își bate joc viața de tine azi, idioții, berea la doza, coca cola, răspunsurile lui Florentina, nestea de fructe de pădure, reducerile la J.D, CS:GO, butonul de snooze, mirosul de combustibil, mirosul de gaz, de mâncare gata, statul la soare, muzica, să auzi sirena de la ambulanță și să fii viu, serialele, Moș Crăciun.

| Florentina9210 a răspuns:

Sa ma amuz de acele persoane care nu au un rost in viata asta decat sa comenteze aiurea despre mine. Ma amuza teribil genul acesta de persoane.

| gorgon a răspuns:

Lucrurile care te fac sa simti ca traiesti sau pur si simplu te fac sa simti ceva, neimportant daca sentimentul ala ajunge sa fie ''durere'', asta-i magia vietii, faptul ca in nebunia ei ne aduce pe noi in pragul nebuniei.