| anonim_4396 a întrebat:

E adevărat că majoritatea barfelor despre anumite persoane se fac din invidie?
Băieți ce fac anumite fete curve doar pentru ca nu le-au putut cupla ei, fete ce se vorbesc intre ele doar pentru ca cealalta arata mai bine sau are mai mult succes, fosti/foste ce dau din casa doar pentru ca le-a lăsat respectivul/respectiva etc.
Dau exemplele astea ca sa stim despre ce vorbim si pentru ca am un exemplu.Cunosc un băiat ce a avut ceva relații la viața lui, pe unele dădea impresia ca le iubea, pe altele nu, dar de fiecare dată după ce plecau fetele respective din grup sau din relație le făcea în toată forma si dădea mereu din casa.
Ce frustrări credeti voi ca ascundea acest băiat?
De ce făcea asa?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Băieți ce fac anumite fete cu.rve doar pentru ca nu le-au putut cupla ei

eu numai am incredere pentru ca am fost dezamagit de multe fete si cand vad ce caracter au multe din ele imi pierd si ultima speranta, da si respingerile te fac sa simti frustrare e adevarat, nu chiar indivie si frustrare

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Stiu multe ce ai pățit si am pătit și eu cand nu am vrut sa fiu cu un băiat, s-au m-am despărțit de unu si nici nu am facut sex cu ei si pe ce pretext m-au făcut asa nu stiu, ca daca eram ma culcăm si cu ei ce imi era unu in plus.Sau daca tot sunt cu.rva ar trebui să te simti prost ca esti atat de nasol incat te refuz.Sau de ce te rogi de o cu.r.va sa te ia? Nu e frustrare si invidie?
Eu vorbesc de cazul meu nu la general ca mai sunt si alti ce probabil spun pe drept despre o anumită persoana cu dovezi si tot tacamul.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Cand esti respins e frustrare, invidie e cand ala e mai frumos ca tine si simti invidie,ura fata de res persoana,eu simteam doar frustrare,o duere puternica in inima, asta e toate trec,daca fetele nu ma plac nu ai ce face,nu poti sa traiesti cu chestia asta,mergi mai departe, important e ca stiu ciine a iubeste naty, stiu cine ar plange daca as muri acum, in acest moment, asta e cel mai important lucru naty

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mari frustrări & traume.

| Plato a răspuns:

Uneori poate fi asa, dar nu mereu.
Eu am facut foarte multe femei cu.rve, nu direct ca nu am intentia de a le jigni, ci conversam cu altcineva. Uneori, foarte rar, si direct, cand erau prea de tot. Si nu am incercat s-o combin pe niciuna, nici nu le invidiez viata de parapante. laughing
Dar, in acelasi timp, am facut si foarte multi barbati in multe feluri, ca am o parere proasta despre multi oameni, csf. laughing

Baiatul de care zici tu e doar un amarat fara prezent si viitor, un baietas ce va fi trezit foarte crud la un moment dat, de viata.

In orice caz, eu nu barfeam, dar imi cerea lumea diverse pareri despre oameni si trebuia sa le spun sincer. happy

| Freya1 a răspuns (pentru Plato):

Si eu am mai barfita ca suntem oameni ne mai ia gura pe dinainte dar nu am prea jignit pe nimeni fara sa imi fi făcut ceva sau sa imi fi dat o impresie proasta.
Acuma iti dai seama ca daca este o prosti. toata de pe centura nu poti sa spui de ea " ce fata cuminte"daca o stie tot orașul.
Dar am vazut foarte multe cazuri in care se bârfea din invidie.

| Plato a răspuns (pentru Freya1):

Pai da, ti-am spus, se intampla de multe ori sa fie din invidie. E ca in "Riga Crypto", mereu oamenii care nu reusesc si se mentin la un nivel jos vor incerc sa-i traga dupa ei pe cei ce se ridica.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Pentru un om cu "frica lui Dumnezeu", sinceritatea ta prea e prima care aruncă cu piatra. laughing

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai le zic ca-s cu.rve si dupa zic un "Doamne ajuta".

| Emma30555 a răspuns:

Nu are caracter, nu are onoare, e doar un frustrat,

| Nemessys a răspuns:

Barfa apare din lipsa de ocupatie si subiecte de discutie. Caz in care, barfa este mereu un subiect comun. Daca 2 persoane sunt diferite, insa nu plac o anumita persoana, deja isi gasesc subiect comun sa zica toate imperfectiunile acelei persoane. Nu-i adevarat ca atunci cand 2, nu suporta pe 1, se leaga o prietenie intre ei? xD

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceia sunt doar oameni imaturi.

Nu numesc tiparul acela de cu, ve in general tiparele astea de oameni fie tipi sau tipe care vor sã puna nod in papura din anumite motive sunt cr.ve.
Tine de caracter, Probabil.