| SporeBox a întrebat:

E castigator sa iau de pe olx cub rubik 2x2x2 la 30 lei, mirror cube la 30 lei si cub rubik 3x3x3 la 18 lei toate profesionale?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă sunt profesionale, cu siguranță. Prețurile sunt foarte bune, depinde de vânzători să fie de încredere.

| SporeBox explică (pentru anonim_4396):

Cum adica de incredere? Pot sa pierd banii? Ramona o cheama. E de incredere?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SporeBox):

Deschiderea coletului la livrare, dacă este posibil acest lucru.
De asemenea, încearcă să îi explici curierului că trebuie să verifici produsele înainte.
Nu trimite banii înainte de primirea produselor niciodată.

| SporeBox explică (pentru anonim_4396):

Pai pe olx exista livrarea cu verificare la 25 lei si la unele plati scrie plata in avans

| Lioana a răspuns (pentru SporeBox):

Livrarea cu verificare e doar in cazul in care iti trimite prin curier si e 25 lei. E mai ieftin prin Posta Romana - 10 lei la plata ramburs (adica platesti la ridicarea coletului) sau 5 lei livrarea simpla fara ramburs (adica nu platesti nimic la ridicarea coletului). In cazul livrarii simple trebuie sa-i platesti vanzatorului inainte de expediere pretul produselor + 5 lei pentru ca nimeni nu trimite marfa fara ramburs daca nu i-a fost platita.