| JustDolt a întrebat:

E pacat daca te masturbezi?(in domeniul religiei ortodoxe)xD big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Pai, ce-i drept biblia spune ca da. Poate ai auzit de personajul biblic Onan (de aici vine termenul de onanist) si de ce a facut el ( in biblie zice asa: "si-a varsat samanta pe jos"... dar oricum unii oameni considera ca nu e acelasi lucru cu masturbarea.)

5 răspunsuri:
| User a răspuns:

Da. Orice act sexual in afara casatoriei constituie un pacat. Inclusiv masturbarea.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Tot ce e frumos in viata, e interzis de religie. De aia sunt si asa de multe pe langa religie.

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Bag de seama ca romanasii mei nu inteleg ca au ramas in urma cu 2000 de ani sau zic asa de ochii lumii si n realitate cum se pun in pat freaca dragonul. Ca na pana la urma o vorba inteleapta"Toata lumea o face, dar nimeni nu recunoaste".
Revenind is STUDII ma studii conform carora oamenii care nu si golesc prostata deloc ani de zile, au șanse cu 33% mai mari sa faca o forma sau alta de cancer de prostata. Cand e prea putin se epuizeaza si se irita prostata, iar cand e prea mult se atrofiaza si ea si organul genital.
Calea si UNICA CALE NU E EXTREMISMUL BUN SAU RAU(o faci des sau nu o faci) ci moderatia.

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

*pardon cand e prea mult se epuizeaza cand e prea putin se atrofiaza, scuzati greseala, salut

| jollyD a răspuns:

Logic