| RalucaSahnada a întrebat:

Este adevarat ca daca beau in fiecare zi cate 2 oua crude o sa am vocea din ce in ce mai frumoasa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu exact dar stiu ca mierea ajuta si sa nu bei apa rece. happy

4 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Nu, nu o sa ai o voce mai subtire daca bei oua crude!

Nu are legatura timbrul vocii tale cu oule, vocea nu poti sa ti-o schimbi niciodata, cu vocea asta te-ai nascut si tot cu vocea asta o sa mori.

Vorba asta ca "ouale" fac o voce mai subtire vine din cu totul alta gluma.De altfel cam vulgara. Daca-l strangi pe barbat de oua (testicule) o sa aiba vocea subtire...fiindca distrugandu-le, il castrezi.
Vorba asta a fost auzita de multa lume, numai ca putini au dat importanta la toata istoria ei, de aici si pana la conceptul ca daca inghiti oua crude ti se subtie vocea este doar un pas, da, ti se subtie vocea doar daca esti barbat si cineva te castreaza (adica iti taie testiculele - popular: "ouale").
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kitty,oul crud ajuta la raguseala, nu infrumusetaza vocea.Numai bine.

| simbyrel a răspuns:

Oul nu are nici o legatura cu asta...inainte de a experimenta ceva, adresativa la un specialist, si nu ascultati pe toti dea rindu

| brasoveanu100 a răspuns:

Da mult mai curata si mult mai frumoasa mananca tot oul crud in afara de coaja