Întrebare recomandată | AndreeaCr a întrebat:

Este mierea un produs vegan? Pana la urma si albinele sunt vietuitoare, de asta intreb.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Un răspuns ceva mai detaliat:

Is Honey Vegan? Healthy? Humane?
http://youtu.be/E0N8UYgMGDQ

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Vegetariană poate nu (deşi vegetarienii se axează pe carne, lactate şi/sau ouă), însă vegană clar nu este.

Apropo de ce înseamnă vaganism, vegan:
http://www.tpu.ro/......anga-asta/

| AndreeaCr explică (pentru NOname):

Ai dreptate, m-am incurcat in terminologie. Voiam sa spun vegan. Modific acum, pentru a nu induce in eroare.

| NOname a răspuns (pentru AndreeaCr):

happy

| RAY a răspuns:

Asta cu iubirea pentru animale e o ipocrizie, dar cand se taie o padure pentru teren agricol cum e? mierea este ceva benefic omului, eu sunt curios vegani cand vad gandaci, sobolani, paianjeni etc le lasa la ei in casa? totul e sa manci sanatos

| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz!

| Mayhem666 a răspuns:

Nu. Produsele vegetariene, sunt produsele care nu implica exploatarea animalelor pentru a le obtine. Mierea nu este un produs vegetarian.

| CuriousStuff a răspuns:

Eu zic ca nu e, daca laptele nu e, nici mierea nu e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi apa este casa peştilor sad

| Innsbruck a răspuns:

Nu,nu este.

| alwayscared a răspuns:

Nu