| brokxy a întrebat:

Este normal? Nu mai am chef sa vorbesc cu nimeni. Vreau să stau singură. Nici apeluri, mesaje. Am dezactivat Facebookul si messenger. Sincer m-am simtit presată. Şi mă simt mai bine singura. Pot face ceea ce vreau. Nu imi cere nimeni să fac nimic. Este normal să vrei să fii singur izolat fară să vorbesti cu nimeni? Sincer nu ma afecteaza nu simt o depresie sau ceva.

Răspuns Apreciat de Editori
| BlueRoby35 a răspuns:

Da, este normal. Fiecare persoana este diferita si toti au limitele lor. Unii oameni efectiv se simt presati si stresati de situatia actuala tehnologica de a putea fi bombardati cu informatii/mesaje.

Atat timp cat tu te simti bine sa iti iei o pauza de la restul lumii, atunci inseamna caci chiar ai avut nevoie.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E normal, si bine. Daca te simti bine asa, nu e motiv de ingrijorare.
Si eu ma simt bine cu mine, si urasc persoanele insistente. Am destule dimineti in care gasesc cate 2-3 apeluri de la persoane diferite. Practic nici nu m-am trezit, si oamenii deja vor ceva de la mine. Foarte rar sunt oameni care vor doar sa purtam o discutie, sau sa vada ce fac, de obicei au nevoi, "urgente", si nu apreciaza refuzurile politicoase ori scuzele inventate/uneori pe bune. Prefera sa nu le raspund niciodata, nu par a fi deranjati laughing

| Celcestietot a răspuns:

Da, este normal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Auto-izolarea e bună uneori.

| mentholinks a răspuns:

Totul este normal.

| Nemessys a răspuns:

Scuze ca îți răspund cu o întrebare dar în cazul în care toți îți răspundeau cu,, nu este normal ", tu ce făceai? Renunțai sa faci ceea ce simțeai tu nevoia?

Nu am nimic cu ceea ce faci tu sau cu întrebarea, are și ea un sens, dar vreau sa îți zic ca pe viitor, sa faci ceea ce simți tu nevoia fără sa ții cont de părerea celorlalți. Asa și aici. Dacă tu simțeai nevoia sa te simți singura, trebuia sa o faci indiferent dacă noi eram de acord sau nu. Eu dacă i as fi zis asa ceva familiei mele, toți îmi răspundeau cu : nu tu trebuie sa ieși, sa socializezi, cum sa stai asa singur în casa?

Dar ce crezi? Îmi pasa? Nu. Făceam ce voiam eu indiferent de părerea lor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum ce faci, nu vorbești cu noi.
Depresia nu se instalează așa cum bati din palme, i-a stai singura fara contact uman 1 luna doua, trei fara sa ai vreo activite care sa te mențină ocupata. Sa vezi in ce depresie ajungi.

Răspuns utilizator avertizat