| dyanutza22 a întrebat:

Exista ceva ce pot face sa scap de tata? E beat incontinu si face scandal. Eu cu mama nu avem unde altundeva sa ne ducem, si numai el are serviciu.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Plecati la o ruda daca locuinta e a lui.

| dyanutza22 explică (pentru mgtow):

Am scris ca nu avem unde sa ne ducem ca doar el are serviciu, deci numai el are bani.Rudele stau la tara si sunt departe.

| mgtow a răspuns (pentru dyanutza22):

Atunci la tara suna-l pe unchiu-tau sau fratele lu`maicata daca are sa va dea bani de transport si va continuati viata la ei.

| dyanutza22 explică (pentru mgtow):

Trebuia sa adaug si ca e departe de oras lucreaza in sat si abia se descurca ca bunicul e bolnav...

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Dyanutza,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| dyanutza22 explică:

Eu am 21 de ani, nu sunt copil!

| lucianbv a răspuns:

Cel mai bine e sa plecati si sa il lasati singur, dar sa ii lasati un bilet prin care sa inteleaga ca va intoarceti la el doar daca se conformeaza. Nimeni nu poate trai singur!

| mgtow a răspuns (pentru lucianbv):

Cum sa nu, sunt persoane care pot trai singure. Un studiu demonstrat stiimtific arata ca barbatul e mult mai fericit decat o femeie care sta singura si se intristeaza doar daca cineva vrea sa-i gaseasca un partener/a pentru a aveaa o relatie stabila.

| dyanutza22 explică (pentru mgtow):

Pai eu sunt un astfel de om. Ma simt mai bine singura decat sa am un iubit...