| anonim_4396 a întrebat:

Exista paranormal? Case bantuite? Spirite care nu si-au gasit linistea?

10 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Da, la fel cum exista si Mos Craciun si Iepurasul de Paste; nu stiai?

| Freya1 a răspuns (pentru Speed99):

Nu te contrazic dar daca mergi intr-un bloc unde sunt tablouri sinistre un miros foarte puternic urat de te trec fiori se aud sunete din mansarda goala ti se sting becurile inexplicabil si simti aer rece ca si un curent fara sa fie nimic deschis si mai ai si doi vecini care scot sunete ciudate de chin?

| RAY a răspuns:

Fizic vorbind sufletul unde e? ca sa existe fantome trebuie sa existe suflete ceva care sa se desprinda de noi, o forma de energie nu poate apare din nimic acel suflet, in concluzie nu, nu exista fantome pur simplu unele case sunt reci, se aud zgomote din cauza peretilor, fenomente electromagnetice care creaza halucinati, vezi casca lui dumnezeu, personal nu cred ca exista fantome dar exista frica, imi amintesc in castellon ca imi era frica eram mic si batea vantul si eu vedeam dimineata morti

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Am venit cu iubitul meu intr-o mica vacanta si am luat chirie in regim hotelier el tot zicea ca e sinistru eu il luam la misto. Zicea ca se aud sunete etc nu am bagat in seama iar azi cand a plecat sa faca cv cumparaturi am ramas singura m-am bagat la dus si totsimteam un curent rece in spate am verificat usa de la baie si de la cabina erau inchise asa ca m-am intors cu spatelela perete sa nu mai simt.Am inchis ochi sa nu imi intre sampon si am auzit ca tremura usa cabinei am deschis ochii si mi s-a stins becu la baie am iesit sa il aprind da nimic m-am dus in camera dupa telefon si tv-ul si becurile mergeau imi sun iubitu sa vina acasa am zis ca poate s-a ars becu si dupa ce i-am zis ce s-a intamplat am mers sa vedem si becul la baie era aprins..Nu stiu cum sa fac sa dispara campurile electromagnetice inainte sa fac infarct laughing

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Repet imaginatia este totul cand vorbim de chesti de genul

| T0T a răspuns:

Nu știu însă ieri după ce m-am uitat la ultimul video a lui Paul m-am gândit că poate să fie și ceva prin spatele meu fără ca eu să observ, ascuns în noapte ca un păianjen care coboară pe tine în timp ce dormi și habar nu ai când te mușcă. Mușcătura poate nu e ceva fatal însă senzația nu e deloc una plăcută. Unii mai surprind astfel de momente dacă sunt la locul potrivit și la momentul potrivit și sunt destule momente imortalizate pe aparatul foto, poze care sunt confirmate ca fiind autentice. Orice fel de videoclip asemenea îmi dă senzația asta. Nu pot spune dacă există sau nu paranormalul însă știu că există necunoscut iar atâta timp cât va exista necunoscut va exista și teama de el și nu voi fi ferm în ceea ce îl privește, ca un copil ateu care crede că a reușit să deslușească tainele universului, ceea ce niciun cercetător nu a reușit.

| Freya1 a răspuns:

Era o problema acolo la cabina de dus avea scurgeri si a zis proprietaru ca a incercat sa repare da nu a reusit :O

| danay72 a răspuns:

Nu. Omul când moare nu mai stie nimic. Merge pur si simplu in pământ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.
Toata lumea stie ca exista spirite, vrajitoare(ca doar in evul mediu nu au fost arse degeaba, ele chair transformau metalul obisnuit in aur, erau hoate), Yeti, extraterestri, dragoni, zombie, unicorni, pegas.

| Tricky95 a răspuns:

Nu iese fum fara foc.